Siahli si na život

Okresný súd v Trnave bude tento týždeň rozhodovať, či pustí z leopoldovskej väznice jedného z mužov, ktorý v minulosti spolu s ďalším pripravil tisícky Slovákov o ušetrené peniaze. Niektorých dokonca o celoživotné úspory, čo mnohí nešťastníci nezvládli a siahli si na život. Mohla za to partička okolo Jozefa Majského, ktorý sa však stále poneviera po slobode. Súd totiž nemôže rozhodnúť o jeho právoplatnom treste, lebo podľa znalcov je tento bývalý veľkopodnikateľ tak veľmi chorý, že sa nemôže zúčastňovať pojednávaní. Trest si tak zatiaľ odpykal len Dávid Brtva, nuž a v base ešte sedí Patrik Pachinegr.

Zbláznili sa?

Na slobodu by samozrejme chcel ísť aj on, súd mu ale v tejto veci doteraz nevyhovel. Pachingerovi sa však črtá nová nádej. Na stôl Okresného súdu v Trnave totiž pristála žiadosť o jeho podmienečné prepustenie z basy. Nuž a tomu, kto ju zaslal, sa dá len ťažko uveriť. ,,O podmienečné prepustenie z výkonu trestu odňatia slobody požiadalo v júni 2019 Združenie poškodených občanov Banská Bystrica,”dala nám vedieť hovorkyňa súdu Jana Kondákorová.

Áno, čítate správne! Tí, ktorých mal Pachinger spolu s Majským a Brtvom pripraviť o peniaze teraz žiadajú súd, aby sa nad ním zľutoval a pustil ho na slobodu. Dôvody, prečo tak združenie poškodených klientov robí sa nám zistiť nepodarilo. S jeho predstaviteľmi sa nám skotaktovať nepodarilo, no a súd sa vraj k tomu vyjadrovať nemôže. Viac sa snáď dozvieme počas pojednávania, ktoré je naplánované na 18. júla.

Článok budeme priebežne aktualizovať.