Tip na článok
Títo bodovali: Čitatelia najviac hlasovali za princeznú Dianu, Vladimíra Mečiara a Roberta Fica.

Top tváre z titulky odhalené: Ako ste hlasovali a aká je skutočnosť?

Čitatelia Plus 7 DNÍ mohli pri príležitosti 25. výročia tohto týždenníka hlasovať o tom, ktorá osobnosť sa vyskytovala na titulných stranách periodika najčastejšie. Tipli si správne?

Galéria k článku (16 fotografií )

Čitatelia portálu Pluska.sk sa zúčastnili hlasovania za tvár, ktorá sa podľa nich vyskytla počas 25 rokov existencie týždenníka Plus 7 DNÍ na jeho titulnej strane. Ako dopadla naša anketa?

Výsledky ankety

Až 39 percent z vás si myslí, že najčastejšie sa na titulke Plus 7 DNÍ za uplynulé štvrťstoročie objavila anglická princezná Diana, ktorá tragicky zahynula vo veku 36 rokov, no za krátke obdobie v kráľovskej rodine si získala srdcia miliónov ľudí po celej planéte.

Hlasujúci na druhú priečku ankety posadili exšéfa HZDS Vladimíra Mečiara. To, že bol najčastejšie na titulke nášho týždenníka si myslí až 15 percent z vás. Na treťom mieste skončil súčasný premiér Slovenska Robert Fico, hlasovalo zaňho 5 percent ľudí.

Čítajte viac:

Hlasujte za top tváre! Kto bol za 25 rokov na titulke najčastejšie?

Modelka Andrea Verešová a herečka Nela Pocisková spolu zdieľajú štvrtú priečku ankety so štyrmi percentami a piate miesto si odnášajú česká diva Lucie Bíla a jedna z našich najobľúbenejších moderátoriek Adela Banášová, za ktoré hlasovali tri percentá zúčastnených.

Poslednú priečku obsadil exprezident Rudolf Schuster, o ktorom si hlasujúci myslia, že sa objavoval na titulkách Plus 7 DNÍ najmenej.

Odmenou za hlasovanie je aj takáto výhra. FOTO: ilustračné, Pluska.sk

Aká je skutočnosť?

Hlasovanie je vec jedna a skutočnosť vec druhá. Pravdou je, že čitatelia a tipujúci boli od pravdy vzdialení len kúsok. V skutočnosti sa počas 25 rokov, odkedy týždenník vychádza, objavil v najväčšom počte na titulnej strane Vladimír Mečiar, a to celkovo 48-krát.

Druhú priečku obsadila košická podnikateľka Nora Mojsejová, ktorá bola tvárou periodika 19-krát, no tomu uverili len dve percentá našich hlasujúcich. Druhé miesto s Mojsejovcami zdieľa topmodelka Adriana Sklenaříková, no v našej ankete za ňu hlasovalo len jedno percento ľudí.

Na tretej priečke s 18-timi titulkami sa objavilo hneď niekoľko osôb: modelka Andrea Verešová, premiér Robert Fico, princ William a napokon jeho mama Diana. So 16-timi titulkami je na štvrtom mieste speváčka Lucie Bílá a päticu uzatvára bývalý predseda SNS Ján Slota.

Posledné miesto s deviatimi titulkami na konte obsadilo viacero osobností, medzi nimi Dagmar Havlová, princ Harry, Nela Pocisková, Rudolf Schuster, Mikuláš Dzurinda a Kamila Magálová.

Čo si myslí redakcia?

Vedúcu spoločenskej rubriky Plus 7 DNÍ Kristínu Dugovičovú neprekvapil názor hlasujúcich čitateľov, že najčastejšie sa na našej titulnej strane objavila princezná Diana. „Keď sa povie najžiadanejšia celebrita, ako prvá nás napadne princezná Diana. Aj takmer dvadsať rokov po jej smrti," tvrdí. "Opäť sa potvrdilo, že keď zomrela, súčasne sa stala večne živou."

Podľa nej je tu ešte jeden dôvod nie celkom úspešného tipovania hlasujúcich. "Možno sme už trocha zabudli na deväťdesiate roky, keď si urobil výrazný náskok Vladimír Mečiar, ktorý do porevolučného života Slovenska jednoducho zasiahol najviac. Ťažko ho už niekto prekoná,“ domnieva sa Kristína Dugovičová.

VIDEO Plus 7 Dní