Tip na článok

TOTO je nová Ficova princezná. A nevolá sa Majka

Berie ju so sebou na výjazdy po regiónoch Slovenska a vkladá do nej stranícke nádeje. Premiér Fico si vybral novú korunnú princeznú Smeru. Je ňou 40-ročná Denisa Saková.

Galéria k článku (7 fotografií )
Mladá krv Smer-u na pracovnom výjazde po Slovensku koncom januára.
Saková 27. januára 2017 v Malackách
Štátna tajomníčka MV SR Denisa Saková, podpredseda vlády SR Peter Pellegrini a primátor mesta Šaľa Jozef Belický na tlačovej konferencii po skončení stretnutia s vedením mesta.

Dlho sa o nej hovorilo ako o možnej výmene za nepopulárneho ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Saková mu totiž robí štátnu tajomníčku už druhé volebné obdobie.

Ďalšie FOTO Ficovej asistentky: Pozrite si Troškovú v plnej paráde!

Čím premiéra táto plavovláska očarila? "Neviem, to sa musíte jeho spýtať," usmieva sa pravá ruka pravej ruky Roberta Fica. Pri otázke, aký má pocit z toho, že ju premiér Robert Fico označil za mladú krv Smer-u, sa Saková tiež pousmiala. „Označil nás za novú generáciu Smer-u,“ poopravuje svoju čerstvú nálepku.

Avšak po čase uznáva, že nad spojením „mladá“, či „nová“ generácia sa zamýšľala. „Chvíľku sme rozmýšľali, či sú 40-roční ľudia mladé tváre,“ reagovala v rozhovore.

Saková počas slávnostného otvorenia 15. ročníka Medzinárodného kongresu ITAPA 2016.
Saková počas slávnostného otvorenia 15. ročníka Medzinárodného kongresu ITAPA 2016.
TASR - Jakub Kotian

Aká bola cesta Denisy Sakovej k špičkám Smeru? Čo si o nej myslia kolegovia zo Smer-u? Hovorila už s premiérom o svojej pracovnej budúcnosti? Čo si myslí o kauze Bašternák? Trúfa si na ministerskú stoličku? A nahradí raz Kaliňáka?

Viac o štátnej tajomníčke, ktorá očarila premiéra, sa dočítate v novom čísle týždenníka Plus 7 dní.

Viac o premiérovi Ficovi na Pluska.sk:

VIDEO Plus 7 Dní