Boli to mimoriadne pochmúrne januárové dni v metropole Zemplína. Ľudia sa ešte poriadne nestihli spamätať z lúpežnej vraždy mladej ženy v prvých hodinách roka 2023 a v krátkom čase pribudla ďalšia rana. Na sídlisku Východ našli policajti minulý týždeň v byte na druhom poschodí štyri mŕtve telá. Manželský pár a dve malé deti. Podľa zverejnených informácií Stanislav pripravil o život manželku Eriku (†44) aj 12-ročného syna Martina a 14-ročnú dcéru Zuzanu, aby napokon zbraňou v legálnej držbe zastrelil seba.

Vzorné deti

Vraha dobre poznal aj riaditeľ základnej školy v Michalovciach, na ktorú chodili jeho deti. „Niekoľkokrát ma aj kontaktoval a zaujímal sa najmä o syna, lebo som ho učil. Vždy vystupoval veľmi kultivovane, nezaregistroval som žiadnu negatívnu, agresívnu emóciu. Neviem si vysvetliť, čo ho viedlo k takému konaniu,“ ťažko hľadal slová riaditeľ Martin Nebesník. Martin aj Zuzana boli dobré, úspešné deti. „Chlapec bol inteligentný, slušný, učil sa veľmi dobre. Dievča som registroval ako veľmi aktívne a iniciatívne. Chodilo do triedy pre nadané deti a reprezentovalo školu na rôznych súťažiach,“ trpko si povzdychol.

FOTO Z MIESTA ČINU V GALÉRII>>

Nielen on, ale celá škola sa stále nevie spamätať zo šoku. Vyučovanie v Martinovej a Zuzaninej triede upravili a deti po prevalení tragédie poslali radšej na exkurziu do múzea. K dispozícii im bola aj školská psychologička.
„Prvé dni po tej tragédii boli najhoršie. Na kolegoch učiteľoch aj na spolužiakoch priamo z triedy bolo zjavne vidieť, že to prežívajú veľmi emočne. Videl som plač u detí aj učiteľov.“


Tragédii by som zabránil: V čase vraždy Eriky sa pri mieste činu pohyboval ozbrojený muž