Podnikateľ Ivan Molnár šoféroval predminulý týždeň tmavomodré BMW X5 po Gorkého ulici smerom k Štefánikovej. Z doposiaľ neznámych príčin prešiel cez dve čiary do protismeru a narazil do Škody Fabia, v ktorej sedel Košičan Peter Mikita (†64). Po zrážke skončila biela Fabia v zábradlí pri zastávke mestskej hromadnej dopravy, BMW s odtrhnutým predným kolesom sa ďalej nekontrolovane rútilo smerom ku kruhovému objazdu. V tom čase po priechode pre chodcov kráčali tri ženy. Automobilu sa nedokázali vyhnúť a náraz ich odhodil na vozovku. Auto následne nabúralo do vozidla značky Peugeot a skončilo na objazde v protismere. Prvá chodkyňa Zdenka Kažimírová (†67), druhá Soňa Andruchová (†59) podľahla zraneniam po prevoze do nemocnice. Tretia žena mala väčšie šťastie, vyviazla s ľahšími zraneniami.

Dcéra Soni Andruchovej Viktória sa krátko po tragédii aktivizovala na sociálnych sieťach a po jej výzve prišlo množstvo informácií o šoférovi BMW. „Písali mi ľudia, ktorí mali skúsenosti s pánom, a odkázala som ich, nech idú na políciu a nahlásia to. Lebo len to nám pomôže. Vraveli, že takto jazdieval pravidelne,“ prezrádza Viktória Andruchová, ktorá ne­chce, aby prípad vyšumel do stratena. „Chcela som, aby sme sa spojili aj s rodinami ostatných obetí, ale rozhodne nebudem nikoho tlačiť. Vďaka článkom v médiách vedia, kto sme, a nájdu ma, ak budú chcieť.“ Hoci má prácu v Brne, zatiaľ sa rozhodla zostať pri otcovi. „Uvidím, ako sa neskôr zariadim,“ dodala.

FOTO Z POHREBU OBETÍ V GALÉRII>>

Ivan Molnár sa rodinám obetí ospravedlnil. „Je mi nesmierne ľúto, že vôbec došlo k tejto tragickej nehode. Pri strate pamäti a kŕčoch som sa rútil, ani sám neviem kam,“ uviedol prostredníctvom médií. „Spôsobil som obrovské nešťastie. Okrem môjho ospravedlnenia, ktoré myslím úprimne a s pokorou, si uvedomujem všetky následky. Strata blízkych je vždy najbolestnejšia. Moja duša krváca a prijme trest aj pokánie. Odpusťte mi, veľmi, veľmi vás prosím.”
Viktória voči šoférovi necíti zlobu, ale spôsob, akým vyjadril ľútosť, sa jej nezdá úplne vhodný. „To vyjadrenie posielal mailom v mene realitnej kancelárie, len cez médiá. Osobne sa nám neospravedlnil.“

V GAlÉRII si pozrite zábery z miesta činu>>