Redaktorka RTVS Barbora Žiačiková sa na hokejovom šampionáte dostala do problémov po nevhodnej otázke na Jessicuy Campbellovú. Kanaďanka je vôbec ako prvá žena v histórii MS súčasťou realizačného tímu, keď je asistentkou trénera nemeckej reprezentácie, informuje Šport24.

Campbellová ako prvá žena na mužských majstrovstvách sveta púta pozornosť a RTVS s ňou chcela urobiť rozhovor. Bývalá hokejistka, ktorá má na nemeckej lavičke na starosti aj presilové hry, však ostala v šoku z otázky, ktorú jej počas rozhovoru položila Barbora Žiačiková.

FOTO Barbory Žiačikovej nájdete v galérii!

Na celú vec upozornila fínska televízia YLE na svojom webe. Redaktorka RTVS sa totiž Campbellovej spýtala otázku v zmysle, že „ako sa taká atraktívna žena cíti v šatni medzi toľkými príťažlivými mužmi a či má k niektorému z nich bližšie“. Campbellovú otázka zaskočila a nechápala, čo tým Žiačiková sleduje.

Barbora dávala už na olympiáde v Pekingu hokejistom nezmyselné otázky a mnohí len tápali, čo majú povedať.
Zdroj: Facebook Barbora Žiačiková

Tá svoju otázku zopakovala, na čo asistentka trénera nemeckej reprezentácie už značne podráždená zareagovala po svojom. „Toto je moja práca a profesia. Hráči si robia vlastnú prácu. Mám s nimi profesionálny vzťah, nič ďalšie v tom nie je,“ vypenila Campbellová, pričom podľa YLE sa posťažovala hovorcovi národného tímu, že otázky od redaktorky RTVS sa jej vôbec nepáčili. Žiačiková sa pritom pod paľbu kritiky dostala už počas olympiády, na ktorej spovedala našich hokejistov a mnohí pri otázkach typu „ako chutí bronzová medaila?“ len krútili hlavou.

RTVS v stanovisku nevhodné otázky svojej redaktorky ospravedlňuje tým, že mali byť určené k pripravovanému šotu pre reláciu Citronáda, ktorá je zábavnou sprievodnou reláciou k MS v hokeji. "Sama Barbora Žiačiková je roky v podobnej pozícii, keď je obklopená mnohými mužmi-športovcami a zažíva tak rôzne - vtipné, ale aj extrémne nepríjemné situácie na vlastnej koži. V žiadnom prípade však pri rozhovore nešlo o akékoľvek osobné narážky či nebodaj útok v negatívnom zmysle,“ vyjadrila sa pre Omediach.com RTVS.

Portálu poslala svoje vyjadrenie aj redaktorka. "Osobne ma úprimne veľmi mrzí celá vzniknutá situácia. Jessice Campbell sa hlboko ospravedlňujem a verím, že budem mať v najbližšom čase možnosť ospravedlniť sa jej aj osobne. Snažím sa robiť svoju prácu, ktorú milujem, najlepšie ako viem. Uvedomujem si, že v tomto kontexte to bola chyba, ktorá ma mrzí.“