Život s koronakrízou v poslednom roku mnohých ľudí zdecimoval, no Robert Fico počas neho nabral druhý dych. Pookrial, nielen čo sa týka komentovania politiky. Zdá sa, že aj fyzicky je na tom oveľa lepšie ako pred časom, keď ho oslabnutého viezli záchranári zo snemu do nemocnice.

Pomohol oddych v kaštieli?

Jedno pondelkové ráno zachytil lídra Smeru náš fotograf, ako cvičí na svojom obľúbenom mieste. Trojnásobný expremiér je známy tým, že svoje kľuky chodí rátať na bratislavskú hrádzu. Kedysi pravidelne ráno trénoval pri Dunaji ešte pred príchodom na úrad vlády. Neskôr sa športu  venoval pomenej.

Zdá sa, že Fico sa v bazéne v kaštieli vo Vinosadoch zotavil tak výdatne, že teraz je späť vo forme fyzicky aj pracovne. Jeho početné komentáre, časté tlačové konferencie, ale aj účasť v televíznych diskusných reláciách si všimli aj komentátori politického života.

„V lete by som ešte povedal, že voľný pád Roberta Fica je prakticky nezastaviteľný. Vidíme na ňom mnohé znaky, že to už nie je ten istý človek, akého sme poznali,“ hovoril nedávno sociológ Michal Vašečka. Pripustil však, že v posledných mesiacoch sa  situácia zmenila.

Pochopil, že má ešte šancu

Či Roberta Fica na návrat do starých koľají povzbudila nová vláda a jej doterajšie počínanie, z ktorého sa často spolu s podpredsedom Erikom Kaliňákom vysmieva, alebo je za znovunabraním síl nejaký súkromný zdar, nevedno. Smer to nekomentuje.

Kým niektorí hodnotia zvýšenú aktivitu expremiéra ako stres z toho, že aj jemu môže zaklopať NAKA na dvere, sociológ Vašečka našiel iný dôvod. Nádej.

„Smer 1 a Smer 2 majú spolu v prieskumoch skoro 30 percent. Po potenciálnych predčasných voľbách by teda potrebovali už len jedného partnera do koaličnej vlády. Také uvedomenie dalo Robertovi Ficovi obrovský rozlet, ktorý vidíme. Smeru s Hlasom sa vytvára reálna šanca dostať sa zas k moci. Robert Fico to pochopil,“  číta situáciu.

Bez ženy, bez ochranky

V decembri sa pri brehu Dunaja objavil 56-ročný poslanec bez sprievodu. Rýchle kardio, potom cviky na posilňovanie. Tréning trval hodinu a pol. V minulosti sme videli, že rád športuje obklopený blízkymi. Viackrát si vyšiel zacvičiť s manželkou Svetlanou, no tá sa po jeho boku už dlhý čas neobjavuje. Nie je teda prekvapením, že aj náš fotograf ho zastihol bez nej.

Viac FOTO Roberta Fica v GALÉRII>>

Keďže krátko po nástupe ministra vnútra Romana Mikulca do funkcie stratil Fico po viac ako 14 rokoch svoju štátnu ochranku, ani bodygardi mu počas výletu za pohybom telo nechránili. Fico vyzeral ako sám vojak na bojisku. Mladú čakateľku na prokuratúre, s ktorou trávil čas počas rekonvalescencie v historickom kaštieli a s ktorou ho stále vídať, zrejme na ranný džoging nenalákal. Výsad dôležitých ľudí sa však Robert Fico úplne nevzdal. Po makačke z hrádze neodchádzal sám. Prišla po neho biela Škoda Octavia aj so straníckym šoférom.

VIAC ČLÁNKOV o Robertovi Ficovi si prečítajte tu:

Mohlo by vás zaujímať: