Kvôli podozreniu z trestného činu šírenia poplašnej správy sa rozhodol podať na premiéra Igora Matoviča trestné oznámenie spisovateľ Gustáv Murín. „Uvedená osoba sa uvedeného činu dopustila verejne na Tlačovej besede Úradu vlády SR vysielanej v priamom prenose TA3 dňa 1. 4. 2020. Že ide o trestný čin potvrdzujú následné vyjadrenia celého spektra verejne činných osôb: politikov, politológov, komentátorov,“ napísal v oznámení.

Obchody: Podľa Murína ich ľudia vzali útokom.
Obchody: Podľa Murína ich ľudia vzali útokom.
Zdroj: TASR

Podľa neho došlo následkom „trestuhodného konania Mgr. Igora Matoviča“ k prejavom paniky napríklad v Bratislave, ale aj iných mestách, v panických nákupoch, ktoré neúmerne zaťažili obchodné siete s potravinami, spôsobili nadmernú záťaž predávajúceho personálu a neriešiteľnú situáciu zhromažďovania zbytočne veľkého množstva občanov pri obmedzenom počte nákupných vozíkov.

 

Hrozia samovraždy?

Spisovateľ Gustav Murín: Podal trestné oznámenie na premiéra.
Spisovateľ Gustav Murín: Podal trestné oznámenie na premiéra.
Zdroj: Miro Miklas

„Omnoho horšie vzhľadom k ohrozeniu štátu je, že táto poplašná správa zbavila nádejí desaťtisíce drobných a stredných podnikateľov, kde uvedená osoba zneužijúc zodpovednú funkciu nezodpovedným vyhlásením o nemožnosti ich podnikania na celý ďalší rok navodila možnosť z uvedeného šoku vyplývajúcich bankrotov firemných, aj osobných, osobných tráum až samovrážd. Rovnaké sa vzťahuje k športovým a kultúrnym inštitúciám, ktoré už teraz krachujú a poplašná správa p. Matoviča im dala ďalší impulz,“ myslí si Murín. Argumentuje paragrafom, ktorý hovorí o vážnom znepokojení v krízovej situácii štátu. Zákon hovorí o treste šesť mesiacov až tri roky.

Prečítajte si tiež: