Nahrávka, na ktorej hlas, ktorý znie ako Marian Kočner vulgárne nadáva hlasu, ktorý zas znie ako Dobroslav Trnka, bola dnes na prestrase počas disciplinárneho konania voči bývalému generálnemu prokurátorovi. Ten má pozastavený výkon funkcie prokurátora a hrozí mu, že by o ňu mohol prísť.

Kvôli rozhovoru

Trnka prišiel do budovy generálnej prokuratúry krátko pred začatím pojednávania. Komisia je zložená z troch prokurátorov. Trnka oficiálne čelí dosciplinárnemu stíhaniu kvôli jeho rozhovoru pre TV Markízu, v ktorom sa vyjadroval ku spomínanej nahrávke. Jeho advokátka tvrdí, že jediné, čím sa Trnka previnil, je porušenie zákazu vyjadrovať sa médiám. To však ospravedlňuje tým, že na jeho reakciu po zverejnení nahrávky z Kočnerovho trezoru, čakalo priamo pred jeho domom množstvo novinárov, čo vyrušovalo jeho ťažko chorú manželku, a tak sa vyjadril pre televíziu.

Všedný hlas

Trnka spochybňuje pravosť nahrávky. Jeho hlas je vraj všedný a ľahko sfalšovateľný. Dodáva, že ak aj by sa ukázalo, že je pravý, môže ísť o kompiláciu jeho dávnejších vyjadrení.  Popiera, že by sa rozhovor, kde ho Kočner uráža, uskutočnil a dodáva, že muža obžalovaného z vraždy novinára pozná ešte z vojenčiny. Vtedy vraj nemohol vedieť, čo sa z Kočnera vykľuje.

Neverejné

Časť pojednávania bola nakoniec neverejná, keďže sa vraj mal Trnka vyjadrovať k neukončeným prípadom. Novinári museli odísť nielen z pojednávacej miestnosti, ale aj z časti budovy, kde sa vypočúvanie odohrávalo.

FOTO z disciplinárneho konania s Dobroslavom Trnkom na generálnej prokuratúre nájdete v GALÉRII >>