Pred pár týždňami postavil detskú postieľku a s priateľkou Adelou netrpezlivo očakávali príchod nového člena rodiny. Prvorodenou dcérou sa podnikateľ a líder hnutia Progresívne Slovensko Michal Truban v utorok pochválil na sociálnej sieti. „Včera k nám na svet prišla táto malá babena - Marietka. Stále to ešte predychávam a hrozne sa teším. Aj na maminu aj na malú. Nemôžem byť kvôli opatreniam v čase korony hneď s nimi, ale už vo štvrtok sa vidíme. Nemôžem sa dočkať,“podelil sa s fanúšikmi. Tí mu poslali takmer tisícku gratulácií. „Tak aspoň pre niekoho je váš neúspech vo voľbách šťastím,“ napísal jeden z nich.

Marieta Trubanová -  prvá fotka dcérky Michala Trubana
Marieta Trubanová - prvá fotka dcérky Michala Trubana
Zdroj: facebook - Michal Truban

Viac času na dieťa

Mamou Trubanovej dcéry je Adela Zábražná (29), bývalá šéfka Slovenskej aliancie pre inovatívnu ekonomiku, ktorá pracovala aj v tíme prezidentky Zuzany Čaputovej. Od osemnástky žila v zahraničí a po návrate ambiciózna mladá žena rýchlo ukázala svoje odborné kvality.

V prezidentkinom tíme mala na starosti podnikateľov a inovácie. Mnohí však špekulovali, či za zaujímavou pozíciou nie je jej vzťah s podnikateľom, ktorý raketovou rýchlosťou vystrelil k politickému nebu. Vo voľbách však Progresívci pohoreli a s nenaplnenými snami získali viac času pre svoje rodiny. „Možno sa budete diviť, ale Marieta Trubanová je najvďačnejšia osoba na svete za 6.96%... To nie je sarkazmus...,“ napísal jeden z gratulantov Trubanovi na Facebook.

S jednou manželstvo, s druhou dieťa

Truban bol už ženatý, manželstvo s neurobiologičkou Dominikou Fričovou však trvalo len štyri roky. Osem rokov žili spolu bez papierov. Ani oficiálne spečatenie ich vzťahu však nezaručilo jeho trvácnosť. Domimika totiž pôsobila zväčša v USA a jej manžel na Slovensku. A to by bola ťažká skúška pre každý vzťah.

Politik popiera, že za krachom oficiálneho zväzku je jeho známosť s Adelou. Tú vraj spoznal až po rozvode. Svadobné zvony im ku šťastiu očividne nechýbajú, ale s dieťaťom sa poponáhľali. „Moja partnerka je moja obrovská podpora a na dcérku sa veľmi teším. Aj z počúvania druhých rodičov si myslím, že dieťa život zmení v pozitívnom zmysle, a tak sa vôbec neobávam, že by sme prácu s rodičovstvom nezvládali. Bude to energia do ďalšieho obdobia,“ povedal v predvolebnom rozhovore pre PLUS 7 DNÍ.