Tip na článok
Branislav Adamčo odsúdený na doživotie: Svoje obete usmrcoval mimoriadne trýznivým spôsobom.

Trúfalý aj za mrežami: Vrah Adamčo si vybavuje účty so sudcami i súdnym znalcom

Len nedávno súd ukončil občianskoprávny spor niekdajšieho bosa zemplínskeho podsvetia Branislava Adamča so znalcom z oblasti psychológie Robertom Máthé.

Žaloba tohto vraha na šiestich sudcov ešte ani zďaleka nie je uzavretá a to sa vlečie už neuveriteľných šesť rokov. Aj takto si dlhý čas za mrežami kráti netvor odsúdený na doživotie.

Inteligencia ako nôž

Už za mlada sedel za výtržníctvo a ublíženie na zdraví, najťažší trest dostal za množstvo ďalších trestných činov – za vyberanie výpalného, podpaľovanie erotických salónov, zastrašovanie ľudí, asistenciu pri vraždách, za založenie a vedenie zločineckej skupiny nazvanej práve po ňom adamčovci a hlavne za vraždy, ktoré vlastnoručne spáchal.

Mariana Karcela zavraždil na objednávku: Adamčo dostal od Černáka za smrť korunného svedka šesťstotisíc korún. Foto: Archív

V roku 2000 sa nechal najať na vraždu korunného svedka proti Mikulášovi Černákovi Mariana Karcela. Za bieleho dňa ho rozstrieľal pred jeho vlastným rodinným domom, dvadsiatimi ôsmimi ranami premenil Karcelove telo na rešeto. Od Černáka za to zinkasoval šesťstotisíc slovenských korún.

Čítajte viac:

Biele kone ochotné riskovať slobodu aj život: Autentické svedectvo, Ivan prehovoril o temnej minulosti

V roku 2004 uškrtil ťažným lanom železničiara Arpáda Nistora len preto, lebo nechcel s adamčovcami spolupracovať pri pašovaní cigariet z Ukrajiny. Najvyšší súd označil tento skutok za „veľmi, veľmi surový čin“ vykonaný trýznivým spôsobom. Naposledy uznali Adamča vinného aj z vraždy Jaroslava Baláža v roku 2001 a obžalovaný je z dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave v roku 2004, pri ktorej dostal ranu istoty zblízka aj desaťročný chlapec.

Čítajte viac:

Vadili i Černákovi? Vraždy Tótha a Muszku objasnili po 17 rokoch

Jeden zo sudcov, ktorý Adamča súdil, mu pri čítaní rozsudku povedal: „Vaša inteligencia je ako ostrý nôž.“

Vystrkuje rožky

Svoj trest si Adamčo už dávno odpykáva v ilavskej väznici, takže keby systém ochrany spoločnosti pred podobnými zločincami poriadne fungoval, nemuseli by sme už o ňom nikdy počuť ani slovko. Lenže Adamčo stále vystrkuje rožky.

O jeho „lingvisticko – filozofickej analýze“ psychologického posudku a údajnom porušení jeho ľudských práv sudcami, ktorí si dovolili nazvať ho šéfom adamčovcov, si prečítate v PLUS 7 DNÍ.

VIDEO Plus 7 Dní