Muž s vplyvom 

Marian Kočner kedysi hýbal dianím na Slovensku. Ruku s ním si podávali kadejaké osobnosti z podnikateľskej, politickej ale i spoločenskej oblasti. Ako so svojimi konexiami nakladal, netreba už ani pripomínať. Faktom je, že dnes tento muž z mafiánskych zoznamov sedí na lavici obžalovaných v niekoľkých závažných prípadoch.

Jedným z nich je i vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.  Pred pár rokmi si však myslel, že môže všetko a že všetci budú skákať, ako on zavelí. Nerozpakoval sa preto oslovovať aj ľudí na tých najvyšších miestach. Aktuálne vyšlo najavo, že dostať sa chcel aj priamo k prezidentovi Andrejovi Kiskovi.

Stretnutie odmietli

Nie cez svoju volavku Zuzanu Zsuzsovú, ktorá v minulosti na Kočnerov pokyn kontaktovala niekoľkých vplyvných mužov. Pri ich vábení pritom zrejme nikdy nezabudla zapnúť  nahrávacie zariadenie, výstup z ktorého sa napokon ocitol v trezore kontroverzného podnikateľa. ,,Nie, táto dáma ma nikdy nekontaktovala, asi som bol na ňu príliš starý,“odvetil aktuálny predseda strany Za ľudí Andrej Kiska na otázku, či sa s ním nesnažila v minulosti spojiť baba z Nových Zámkov, ktorá, ako je známe, svojim verbálnym prejavom absolútne očarila napríklad šéfa NR SR  Andreja Danka.

Bývalý prezident však v tejto súvislosti dodal, že stretnúť s ním sa chcel niekedy v roku 2017 priamo Marian Kočner. ,,Kontaktoval cez sms môjho hovorcu Romana Krpelana s tým, že má pre mňa nejaké dôležité informácie,“ prezradil Andrej Kiska. A ako táto iniciatíva podnikateľa z mafiánskych zoznamov dopadla? ,,Stretnutie sme odmietli,“konštatovala bývalá hlava štátu.

Mohlo by vás zaujímať: