Andrej Danko tvrdí, že vysvetľovačky ohľadom krízy má s Bélom Bugárom už za sebou. Avšak na najťažší oriešok sa ešte len chystá. Rozhovory s Robertom Ficom plánuje na koniec týždňa.

S Bugárom už hovoril, na Fica sa chystá

„Predpokladám a budem očakávať, že mi objasní dôvody svojho konania. Rovnako tak, ako očakávam, že sa dozviem vyjasnenie skutočností, ktoré vzbudzujú rôzne podozrenia a to aj napríklad, prečo bolo potrebné z jeho strany a zo strany celého Smeru nastaviť takú komunikáciu smerom k SNS, akú sme mali možnosť vidieť,“ povedal Danko.

Myslí to Fico s protikorupčným bojom vážne?

A voči Robertovi Ficovi má tých očakávaní požehnane. „Zároveň chcem od premiéra počuť a presvedčiť sa o tom, že aj on ako predseda koaličnej strany a predseda vlády SR má taký záujem o boj proti s korupciou, ako to verbálne prezentoval a či pravidlá budú platiť pre všetkých členov vlády,“ vraví.

Podrobnejšie majetkové priznania

Andrej Danko prezradil, že ho bude zaujímať aj postoj premiéra k návrhu o podrobnejších majetkových priznaniach politikov. „Chcem navrhnúť, aby všetci ministri napríklad podávali naozaj podrobné majetkové priznania. Musíme ísť príkladom, ak chceme, aby nám ľudia dôverovali, ak chceme ľudí nabádať, aby oni bojovali s korupciou,“ vraví šéf SNS.

Ľutuje Andrej Danko vypovedanie koaličnej zmluvy? Má vybrané meno nového ministra školstva? Je medzi ním a premiérom osobný spor? Celý rozhovor so šéfom parlamentu si môžete prečítať v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ, ktoré vyjde 23. augusta.