„Pán Bugár? To je skôr jeho politický ťah a vymedzenie. Určite si uvedomuje, že nemá šancu sa dostať ani do druhého kola. Je to skôr boj o maďarského voliča, chce si budovať pozíciu pre parlamentné voľby,“ komentoval ambície lídra Mostu Híd Fedor Flašík. Na margo súčasného prezidenta Andreja Kisku odvetil, že nikdy z jeho postojov a vízii neomdlel a ani si nemyslí, že bude zapísaný v análoch.

 

Potenciál Smeru

Komentoval aj situáciu v strane Smer. Na otázku, či prežije Smer bez Fica, reagoval: „Prežije! Ako štandardná strana. Záleží od ľudí, ktorí sú vo vedení Smeru, ako si to vyhodnotia,“myslí si. „Som presvedčený, že sociálna demokracia má potenciál až 40 percent, a keďže žiadna iná sociálna demokracia na Slovensku nie je, tak je to potenciál Smeru.“

Politikom, ktorí si myslia, že budú v politike večne, nechal drsný odkaz: „Oni síce všetci tvrdia a majú také politické marketingové reči, že ja som neprirástol k stoličke, ja tu nemusím byť. Ale 80 percent z nich by sa zbláznilo, stali by sa z nich alkoholici, nevedeli by sa zaradiť do normálneho života. Tak preto sú stále tam,“ kritizuje politické mŕtvoly Fedor Flašík.