So Slotom ho podľa jeho slov spája chorvátske more, s Miklošom a Ficom si potykali na Donovaloch, s Počiatkom a Kaliňákom na dovolenke. Má však táto bizarná postavička prepojená na politické špičky aj skutočných priateľov?

Pozná všetkých dôležitých ľudí

„Medzi politikmi priateľov nemám,“ tvrdí. Hádam len Moniku Flašíkovú-Beňovú. Keď sme ju spomenuli, uznal, že patrí medzi jeho najbližších - roky ju pozná cez jej bývalého manžela Martina. Čo mu, pravdaže, nebránilo konkurovať jej v primátorských voľbách.

Ak to aj nie sú rovno kamaráti, s viacerými politikmi si tyká a rád sa tým pochváli. „S pánom Kaliňákom a Počiatkom som sa zoznámil na dovolenke - nie spoločnej!!! - asi pred sedemnástimi rokmi a tam sme si potykali. Pána Gašpara (policajný prezident - pozn. red.) a Kováčika (špeciálny prokurátor - pozn. red.) som nikdy nestretol.“

Blízki sú mu Lexa aj Slota

Známy je aj jeho blízky vzťah s bývalým generálnym prokurátorom. „S pánom Trnkom sa poznám od vysokej školy, teda asi tridsať rokov, a tridsať rokov si tykáme. Nie sme v žiadnom príbuzenskom vzťahu,“ odbil klebety a pokračoval vo výpočte politikov, s ktorými si potykal. „Droba, Sulík, Krajcer, Miškov, Kollár, Mikloš, Krištúfková, Mika…“ mimochodom, Mika sa vraj stal riaditeľom Markízy na jeho odporučenie, dodá, a pochváli sa ešte tykaním s Lexom i so Slotom.

Kamoši s premiérom?

Na premiéra Fica si síce nespomenul - hoci sú dnes susedia v bytovom komplexe Bonaparte - no už dávnejšie nám v rozhovore prezradil, že „s pánom Ficom sme si potykali, keď po založení Smeru mali jeho členovia pracovné stretnutie v Šport Hoteli na Donovaloch, ktorého som spolumajiteľ“. Inak, práve Šport Hotel bol predmetom nedávneho vyšetrovania, ktoré bolo pozastavené.

Viac si prečítate v najnovšom čísle PLUS 7 DNÍ.