Koľko si za večerné róby či bežnejšie pracovné šaty na štátne návštevy dvorný návrhár prezidentky a celebrít pýta, kancelária Zuzany Čaputovej nehovorí. Čo sa týka čísiel, poslala nám len hrubý odhad. „Cena jednotlivých šiat závisí vždy od ich náročnosti a zároveň je cena priaznivejšia, keďže zohľadňuje aj dlhodobú spoluprácu s návrhárom. Ceny šiat sa pohybujú v stovkách eur,“ napísali.

 

Prezidentka navyše využíva služby štylistky, s ktorou začala spoluprácu už počas svojej voblebnej kampane. „Pani prezidentka využíva služby Sandry Žigovej, s ktorou sa radí v súvislosti s vhodným výberom šiat na každú významnejšiu štátnickú príležitosť,“ informovala nás šéfka tlačového Martina Goffová. „Väčšinu nákladov si pani prezidentka hradí z jej platu,“ potvrdila to, čo Čaputová avizovala ešte pred nástupom do paláca.

Čo však znamená „väčšina nákladov“ nespresnili a kontrakty s Hanečkom či Žigovou sme v rubrike objednávky/faktúry na webe kancelárie prezidentky, ani v centrálnom registri zmlúv nenašli. Ak však počítame, že jeden model mohol stáť medzi 500 1500 eur, prezidentka do svojich rób, ktorými štát reprezentovala doma aj v zahraničí, investovala už pravdepodobne svoj celý čistý mesačný plat. Ten je aktuálne v hrubom necelých 13 500 eur - vrátane paušálnych výdavkov.