Unavená, v klobúku na hlave, vyšla vo štvrtok po druhej v noci z príletovej zóny Viedenského letiska Pavlínka Matovičová. Kráčala sama, jej dcéry Rebeka a Klárika boli niekoľko krokov pred ňou. Manželka ministra financií, ktorý v stredu ponúkol svoju rezignáciu, ak ďalšia koaličná strana SaS splní jeho požiadavky, sa na fotografov ani raz nepozrela a kráčala so sklonenou hlavou.

Skryl sa pred novinármi

Hoci sme sa Igora Matoviča chceli opýtať na koaličnú krízu, ktorá včera vyvrcholila demisiou ministra hospodárstva Richarda Sulíka a novým ultimátom zo strany OĽaNO, nedostali sme šancu. Vyšiel z letiska iným východom, pravdepodobne pre ľudí s diplomatickými pasmi a domov do Trnavy ho viezlo iné auto, než jeho ženu a dcéry. Zaujímavé je, že z Malagy, kde rodina ministra trávila dovolenku, veľmi intenzívne komunikoval cez facebook.

Nízkonákladovkou

Matovič opäť potvrdil, že je v súkromí šetrný. Z dovolenky v Malage totiž prileteli známou nízkonákladovou spoločnosťou. Tá ani nemá biznis triedu.

Matovič stihol počas dovolenky zaútočiť na médiá, napísať status o palmičke, ktorá sa stala vtipom, vysvetliť status o palmičke aj pochváliť ministra obrany.

Medzičasom vrcholila koaličná kríza. Len včera, v deň po vypršaní ultimáta, ktoré si stanovila SaS, prišlo OĽaNO s ponukou jeho demisie, ak Sulíkovci zároveň splnia desať požiadaviek. Na to už zareagovala aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá koaličným stranám vyčíta, že riešia samé seba miesto problémov krajiny.

Tvrdá kritika

„A v posledný deň ultimáta prišlo nové ultimátum z druhej strany. To vážne musel čakať minister financií so svojím krokom dva mesiace na poslednú hodinu pred podaním demisií? Namiesto riešenia pokračuje nekonečný seriál, ktorý už nikto nechce sledovať. Takto sa vládnuť nedá a nemá," kritizuje prezidentka. Dva mesiace je podľa nej dostatočne dlhý čas na to, aby sa aktéri s požiadavkami vzájomne oboznámili a preukázali schopnosť vládnuť. „Hovoriť dnes jedným dychom o zodpovednosti a prísť s novými podmienkami v poslednej chvíli je hlboký rozpor medzi slovami a činmi. Ak ste nedokázali za dva mesiace nájsť východisko z koaličnej krízy, ako chcete riešiť všetky závažné krízy, ktoré na Slovensko dopadajú,“ pýta sa Čaputová.

Viac foto Matovičovcov pri návrate z dovolenky nájdete v galérii.

Mohlo by vás zaujímať: