Podľa viacerých výpovedí spolupracujúcich obvinených, ale aj svedkov sa úplatky odovzdávali rôznou formou. Podnikateľ Michal Suchoba obvinený v kauze Mýtnik napríklad vypovedal, že peniaze, presne 150-tisíc pre Petra Pellegriniho, odovzdal cez ďalšieho obvineného Miroslava Výboha v škatuli zo šampanského luxusnej značky.

Bývalá šéfka daniarov Lenka Wittenbergerová, obvinená v kauze Mýtnik, si zo stretnutia s Františkom Imreczem a Michalom Suchobom odniesla darčekovú tašku. Okrem vlasovej kozmetiky v nej našla aj hotovosť 50-tisíc eur. Exriaditeľka Finančnej správy vystriedala vo funkcii Františka Imreczeho, ktorý v Mýtniku tiež spolupracuje s políciou. Aj on je v kauze obvinený, ale zároveň s podnikateľom Michalom Suchobom tvoria dvojicu kľúčových ľudí, popisujúcich korupčné aktivity. Celkovo má byť prípade Mýtnik III obvinených osem osôb.

Exšéf Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó zasa podľa vlastných výpovedí obľuboval odovzdávanie úplatkov v športových taškách. Tie zväčša len prehodil z kufra svojho auta do batožinového priestoru „vybavovača“. Makó na súde aj vypovedal, že napríklad peniaze odovzdal vtedajšiemu špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikov v obálke. Stalo sa to v kaviarni v bratislavskom nákupnom centre. „V obálke, ktorá bola stočená, som mu posunul cez moju bundu 50-tisíc eur, ktorú on následne vložil do tašky, ktorá sa nosí cez plece. Myslím, že bola hnedej farby. Myslím, že ju stále nosil so sebou,“ povedal na súde Makó. Keď Kováčik peniaze prevzal, ešte chvíľu spolu sedeli v kaviarni.

Pri „platených službách“ sa však hľadelo primárne na to, čo je dnu, ako na to, v akom obale sa peniaze odovzdajú. Danielovi Čechovi, bývalému viceprezidentovi finančnej správy, teda určite neprekážalo, že úplatok 200-tisíc mu bol doručený v obyčajnej škatuli z topánok