Druhý deň nového roku sa v bratislavskej Petržalke odohrala relatívne netradičná dopravná nehoda. Zrazili sa totiž policajné auto a motorkár. Muži zákona o nej napísali na facebooku, kde doplnili, že motorkár po nehode ušiel.

Ušiel či odkráčal?

Incident však zachytili ľudia, ktorí bývajú v okolí a odstavené policajné auto a zdemolovanú motorku si natáčali na mobily z okien. A tak vznikol celkom bizarný problém. Ušiel motorkár či proste len tak pomaly odkráčal do sídliskovej temnoty?

Veď posúďte sami:

Postup preverujú

Obrátili sme sa preto na policajné riaditeľstvo s otázkami, čo sa vlastne stalo. "Policajti bezprostredne po dopravnej nehode zisťovali od vodiča motocykla či v dôsledku zrážky utrpel zranenia a ďalší postup policajtov na mieste dopravnej nehody je preverovaný zo strany ich nadriadeného," reagovala policajná hovorkyňa Jana Šimunková.

Pravdepodobne vinníkom nebol, prečo odišiel?

K nehode došlo pri obchodnom dome na križovatke ulíc Bosáková - Farského. Žiadnemu z účastníkov nehody sa nič nestalo a vyviazli bez zranení, motorka bola úplne zdemolovaná. Práve policajné auto pritom malo ísť z vedľajšej cesty a motorkár po hlavnej. Napriek tomu, že pravdepodobne vinníkom nebol, rozhodol sa miesto nehody opustiť.

Polícia preto vyzýva vodiča motocykla, aby sa prihlásil na polícii. "Zároveň žiadame tých občanov, ktorí disponujú akýmikoľvek informáciami o osobe vodiča motocykla zn. Ducatti Monster, aby nás kontaktovali na bezplatnom telefónnom čísle 158, prípadne formou súkromnej správy na FB stránke Polícia SR – Bratislavský kraj," doplnil Šimunková s tým, že u policajta sa alkohol nepotvrdil.