Tip na článok
Antonino Vadala

Vadala pred súdom: Rozhodnú o jeho vydaní do Talianska?

Krajský súd v Košiciach bude v piatok 20. apríla na neverejnom zasadnutí rozhodovať o vydávacej väzbe pre talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu.

Galéria k článku (8 fotografií )
Antonino Vadala
Antonino Vadala: S Talianom, ktorý je momentálne vo väzbe, kde čaká, či ho vydajú na stíhanie do vlasti, Trošková vraj v minulosti chodila. Jej mama tvrdí, že sa mali aj brať.
Vadalovi sa nepáči vo väzbe.

Podnikateľ Antonino Vadala, ktorý mal na Slovensku známosti vo vysokých politických aj podnikateľských kruhoch, je v Taliansku trestne stíhaný za drogovú činnosť. Súd v Benátkach na neho vydal európsky zatýkací rozkaz. Vo väzbe je od 13. marca, keď ho zadržala slovenská polícia. Košický krajský súd rozhodol najprv o jeho vzatí do predbežnej väzby. Voči tomuto rozhodnutiu podal Talian sťažnosť, ktorú Najvyšší súd SR minulý štvrtok zamietol.

Návrh na vydávaciu väzbu podala košická krajská prokuratúra spolu s originálom európskeho zatýkacieho rozkazu a ďalšími potrebnými listinami.

Taliansky podnikateľ najnovšie čelí aj obvineniu pre pokus zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev a pokus zločinu subvenčného podvodu. Vyšetrovateľka Národnej kriminálnej agentúry začala v tejto veci trestné stíhanie uznesením z 13. apríla. Podľa Úradu špeciálnej prokuratúry sa to týkalo pokusu vylákať v roku 2009 od Pôdohospodárskej platobnej agentúry eurodotácie v celkovej výške zhruba 120 000 eur.

O aktivitách a kontaktoch talianskeho podnikateľa na Slovensku písal okrem iného pred svojou násilnou smrťou investigatívny novinár Ján Kuciak.

VIDEO Plus 7 Dní