Blízka podriadená Roberta Fica, pracovníčka jeho sekretariátu Jana Halászová, mala 21. augusta meniny. Zrejme preto sa jej šéf rozhodol venovať aj po pracovnom čase a prišiel po ňu, tak ako už neraz predtým, na bratislavské sídlisko Dlhé diely, kde býva. Bez ochranky, sám šoféroval športové BMW. Romanticky strávený večer zakončili nadránom dlhým bozkom, a potom si už len zamávali na rozlúčku.

Spolu: Aj na služobných akciách býva Jana Halászová po boku Roberta Fica. Foto: Norbert Grosz

Ale pekne po poriadku. Premiér pripravil pre oslávenkyňu veľký výlet. Cieľ cesty bol vzdialený stošesťdesiat kilometrov od Bratislavy, malá dedina Čereňany neďaleko Partizánskeho. Robert Fico Janu Halászovú najskôr previezol po svojom rodnom kraji - cez dediny v okolí Topoľčian. V Čereňanoch ich už čakal rozprávkový kaštieľ.

21. 8. 2013, 18.01 h: Prezliekla sa a výlet mimo Bratislavy sa mohol začať. Po príchode auta si sadla na sedadlo spolujazdca. Foto: Emil Vaško

O premiérovej návšteve boli na mieste evidentne informovaní. Na nádvorí ho aj s jeho spoločníčkou privítal šéfkuchár Marián Filo. Ten v kaštieli vedie luxusnú reštauráciu. V objekte je k dispozícii aj niekoľko izieb, kde sa môžu hostia ubytovať. Fico s Jankou pobudli v renesančnom kaštieli štyri hodiny.

Zaviezol ju domov

Pár minút pred polnocou ho opúšťali vo výbornej nálade a vydali sa späť do hlavného mesta. Cieľovou stanicou boli opäť Dlhé diely. Šéf našej exekutívy odstavil bavorák pred Janiným panelákom. Po chvíli nasledovalo objatie a bozk trvajúci niekoľko dlhých sekúnd. O dvadsaťjeden rokov mladšia tmavovláska potom vystúpila a ženatý Robert Fico jej na rozlúčku zamával.

Premiér ústami svojej hovorkyne Beatrice Szabóovej pre Plus JEDEN DEŇ zareagoval, že ide o smiešny príbeh, na ktorom nie je nič, čo by stálo za komentár. Na akcii podľa neho boli aj ďalší štyria ľudia, ktorí prišli i odišli v rovnakom čase ako on.

Ak situáciu však premiér považuje za smiešny príbeh, je to naozaj zarážajúce.

Janka si žije dobre

Kto je štíhla brunetka Jana Halászová? Mladá žena v minulosti pracovala v Smere ako sekretárka predsedu Fica. Potom sa spolu s ním presunula na Úrad vlády. Podľa týždenníka PLUS 7 DNÍ sa mladej žene evidentne dobre vodí. Ako úradníčka sa môže popýšiť bytom v novostavbe na Dlhých dieloch.

Podľa listu vlastníctva nie je byt zaťažený hypotékou. Mladá žena sa vozí na červenom Audi A4 v hodnote asi 30-tisíc eur. Už v minulosti sa v médiách objavila fotografia, na ktorej mala byť ona spolu so súčasným premiérom v gay bare.

Mohlo by vás tiež zaujímať: