O priazeň voličov zabojuje ako nezávislá. „Aby sa občania Galanty cítili bezpečne,“ obhajuje svoje politické ambície žena, ktorá si veľa vytrpela.

Vražda či samovražda?

Len pripomeňme, že jej manžel a známy politik František Gaulieder zahynul za dodnes neobjasnených okolností. Gauliedera zrazil vlak desať minút pred druhou hodinou ráno a to 25. marca 2017. Polícia našla jeho auto spolu s jeho osobnými dokladmi odstavené medzi Trnovcom nad Váhom a Šaľou. Stále sa nevie, kde sa pohyboval posledných jedenásť hodín pred smrťou.

“Ako som vyšiel z Trnovca nad Váhom, cez vľavo točivý oblúk, reflektor som zapol na diaľkové pri východe zo stanice, približne tristo metrov pred mostom mi okolo 1.45 hodine skočil do dráhy muž. Hneď som dal zvukové znamenie, rýchlobrzdu, brzdná dráha bola okolo 500 metrov, kde som zastal,” opisal udalosti z noci rušňovodič Igor V. Mladík tvrdí, že telefonoval zo služobného mobilu dispečerovi a s lekárničkou vyrazil hľadať zrazenú osobu. “Čakal som do príchodu policajtov, ktorí prišli do desiatich minút. Ako som čakal, počul som v kríkoch praskanie,” hovorí Igor V. Mladý muž ako poľovník prisúdil zvuky, ktoré počul v kríkoch, vyplašenej zveri. Či naozaj išlo o zver, potvrdiť nevedel.

Navyše, pitva odhalila v tele nebohého poslanca omamnú látku. Nie je jasné ani to, či ju požil sám, alebo mu ju niekto podal. Vie sa ale, že bral lieky proti bolesti chrbta. Pochybnosti okolo jeho smrti vyvoláva aj fakt, že nekráčal smerom k vlaku, ale zachytili ho schody rušňa a ťahali niekoľko metrov. Polícia stále nevie povedať, či išlo o vraždu alebo samovraždu.

Mal spory s primátorom

 František Gaulieder bol známy tým, že ako občiansky aktivista a neskôr ako mestský poslanec verejne kritizoval veci, ktoré sa mu nepozdávali. Mal dokonca vypovedať na súde v kauze, ktorá sa týkala obnovy kaštieľa, to však už nestihol. Galantský primátor Peter Paška, ktorému bol Gaulieder najväčší oponent, pre médiá tvrdil, že išlo o samovraždu. Samovraždu kategoricky odmieta Gauliederova manželka Zuzana, ale aj blízki priatelia. Podľa jej informácií Krajská prokuratúra v Trnave aktuálne rozhodla, že zastavenie trestného stíhania bolo predčasné. „Dozorujúcej prokurátorke uložila zabezpečiť v trestnej veci prečinu usmrtenia znovu začatie trestného stíhania,“ uviedla na sociálnej sieti.  Zuzana sa tak chce naďalej venovať politickým témam, ktoré mal jej nebohý manžel rozpracované a nestihol dokončiť.