Tip na článok
Prichádzajú: Predstavitelia Smeru sa vrelého privítania nedočkali

Vedia svoje! Vláda zasadala tam, „kde nič nie je“. „Šicko mame na vichodze!“ skandovali ľudia

Nešťastné a nepravdivé výroky Roberta Fica sa tiahnu aj novo zostavenou vládou. Ľudí nenechávajú chladnými

Galéria k článku (18 fotografií )
Nechýbali transparenty
Prichádzajú: Predstavitelia Smeru sa vrelého privítania nedočkali
Predstaviteľov Smeru nečakal len hlúčik priaznivcov. Tých bolo na včerajšom zasadnutí Smeru v Sabinove pomenej.

Poprední predstavitelia vládnej strany Smer výjazdovo rokovali na východe Slovenska, konkrétne v Sabinove. Ako vždy – prišli v nablýskaných autách, reprezentatívnych oblekoch, s úsmevom na tvári. Niečo však bolo iné. Nevítali ich len pompézne kytice a obdivovatelia, na ktorých sa Robert Fico spoľahnúť mohol. Hlúčik miestnych čakal Petra Pellegriniho s transparentmi a skandoval: „Fuj, hanba!“ A tomu zliezol úsmev z tváre.

Nechýbali transparenty
Nechýbali transparenty
Rudolf Felšoci

Niektorí sa boja hovoriť

Starí či mladí, všetci opýtaní, ktorí boli ochotní rozprávať do kamery, sa zhodli na jednom. Podľa Sabinovčanov je zmena na postoch vo vláde len výmena stoličiek, pri moci podľa nich zostávajú tí istí ľudia.

„Ja si ani nič nemyslím, je to celé zlodejstvo,“ reaguje staršia pani. Nie všetci sa však na kameru vyjadrovať chceli. „Radšej nebudeme nič hovoriť,“ mávli rukou a znechutene odišli. Zdá sa, že časy, keď húfy ľudí práve na východnom Slovensku netrpezlivo čakali na Smerákov, triasli im pravicami a volali „Fico, na hrad!“ nenávratne pominuli.

Pokračujú v programe

Predstavitelia vládnej strany v stredu na výjazdovom rokovaní hovorili aj o tom, že schválili z rezervy vlády milión eur na opravu ciest, rekonštrukciu budov, pamiatok, športovísk a dokonca chrámov v Sabinovskom okrese. Vláda podľa slov premiéra Pellegriniho rozhodla nielen o rozdelení peňazí, ale prijala i úlohy, ktoré vzišli z diskusie so zástupcami samosprávy. V Sabinove je to konkrétne obchvat mesta, keďže hlavná trasa vedie cez historické centrum.

Zasadali, rokovali, a rozdeľovali peniaze tam, kde
Zasadali, rokovali, a rozdeľovali peniaze tam, kde "nič nie je".
Rudolf Felšoci

"Vláda uložila podpredsedovi vlády a ministrovi financií, spolu s ministrom dopravy, predložiť vláde na rokovanie do 30 dní konkrétny záväzný harmonogram toho, ako sa bude postupovať pri výkupe pozemkov pre tento obchvat spolu s finančným zabezpečením," povedal premiér. "Najneskôr v máji tohto roku bude spojazdnený zjazd aj výjazd na diaľnicu D1 pred Fričovcami tak, aby občania tohto okresu mali plynulý a veľmi rýchly prístup na diaľnicu D1 a umožnili sme im tak lepšiu mobilitu," doplnil.

VIDEO Plus 7 Dní