Hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová informovala o obvinení 22-ročného muža z Banskej Bystrice z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu a prečinu výtržníctva. 

Láska a krv

V nedeľu tretieho novembra krátko po dvanástej hodine na ulici Horná Strieborná, teda za bieleho dňa v centre Banskej Bystrice napadol svoju platonickú lásku. Prekvapil ju odzadu a nožom jej na ľavej strane krku spôsobil veľkú otvorenú reznú ranu. Ženu museli okamžite operovať. Našťastie, sa jej život podarilo zachrániť.

Po mladom mužovi, ktorý z miesta činu ušiel, bolo vyhlásené celoštátne pátranie. V meste posilnili policajné hliadky a polícia intenzívne pátrala po páchateľovi. Už piateho novembra vo večerných hodinách sa po rozsiahlych opatreniach podarilo hľadaného muža zadržať a v neuveriteľne krátkom čase aj predviesť pred sudcu okresného súdu s návrhom na väzbu.

V týchto chvíľach je už mladík za mrežami. K napadnutiu rovesníčky sa priznal. K šialenému činu ho vraj dohnali problémy s láskou.

Polícia chytila šialeného Rómea
Polícia chytila šialeného Rómea
Zdroj: PETER KONÔPKA
Šialený Rómeo ostáva vo väzbe
Šialený Rómeo ostáva vo väzbe
Zdroj: PETER KONÔPKA