Istý čas najpopulárnejší politik Vladimír Mečiar, za ktorého jeho „babky demokratky“ dýchali, a jeho česť až hystericky bránili na snemoch HZDS na bratislavských Pasienkoch, tak opäť šokoval. Výrok z úst dnes naopak zatracovaného politika, ktorý sa takto vyspovedal českým médiám, pobúril mnohé slovenské osobnosti.

Nafúkaný egomaniak

„Ešteže to je od 4. storočia, aspoň má istotu, že sa mu už tie jeho svinstvíčka premlčali,“ nedáva si servítku pred ústa známa historička práva Katarína Zavacká.

Zákon pochádza z dieľne mečiarovcov.
Zákon pochádza z dieľne mečiarovcov.
Archív

Najmocnejší: Kedysi patril Mečiar k najmocnejším ľuďom v krajine, dnes je na „smetisku dejín“. Foto: Archív

„Nafúkaný egomaniak,“ nešetrí expremiéra Miroslav Kusý. „Za jeho premiérovania sa Slovensko stalo ,čiernou dierou Európy‘ a stálo to veľa úsilia inakších, pozitívnejších slovenských osobností, kým sa z toho dostalo,“ reaguje politológ Miroslav Kusý.

Mečiarove stavanie sa do roly praotca Slovákov, naopak, neprekvapilo psychológov, podľa ktorých je expremiér vlastne „chodiace ego“. „Tento bonmot je vhodný nepovšimnutia,“ je presvedčený psychológ František Skokan, ktorý tým dal jasne najavo, na aký pobyt by politika odporúčal.

Rozdelenie Česko-Slovenska: Slávna snímka zo stretnutia premiérov Klausa a Mečiara v Brne v auguste 1992.
Rozdelenie Česko-Slovenska: Slávna snímka zo stretnutia premiérov Klausa a Mečiara v Brne v auguste 1992.
TASR

Rozdelenie Česko-Slovenska: Slávna snímka zo stretnutia premiérov Klausa a Mečiara v Brne v auguste 1992. Foto: TASR