Tip na článok
Podnikateľ Bašternák, ktorý cez víkend oslavoval na Donovaloch, býva v takomto luxuse.

VIDEO Bašternákov luxus: Pozrite si, ako žije Kaliňákov chránenec!

V čase, keď celé Slovensko riešilo, či kvôli nemu odvolajú ministra vnútra, podnikateľ Ladislav Bašternák zmizol z Bratislavy. Na Slavíne má pritom kolosálnu vilu, ktorá prepychom udivuje všetkých okolidúcich.

Galéria k článku (5 fotografií )
Bašternákov dom na Slavíne: Nedá sa nazvať inak ako kolos.
Aj ovečky: Okolie domu si Bašternák vyzdobil sochami zvierat.
Dobre situovaný: Zo Slavína má Ladislav Bašternák, kvôli ktorému sa trasie stoličkou pod ministrom Kaliňákom, takýto vyhľad.

Všadeprítomné sú čisté línie, mramor aj kamery. Na vrchnom poschodí údajne možno nájsť SPA či bazén, v prízemi si boháč, o ktorom sa dnes hovorí, zariadil dostatok miesta pre svoj početný vozový park.

Bašternákov dom na Slavíne: Nedá sa nazvať inak, ako kolos. Foto: Martin Domok

Bašternákov päťpodlažný dom vraj navrhla rovnaká architektka, ktorá neskôr dizajnovala byt pre premiéra Roberta Fica. Pozrite si zábery architektonického diela, v ktorom Ladislav Bašterná aj so svojou rodinou v Bratislave žije.

Odišiel nadýchať sa čerstvého vzduchu

Cez víkend však Ladislav Bašternák nebol doma. Zatiaľ čo naša politická scéna sa kvôli nemu zmietala v kríze, on odišiel oddychovať na Donovaly.

Ani na Donovaloch si nežije zle. Foto: JURAJ ROŠČÁK

Tam si aj s kamarátom Jánom Počiatkom pred pár rokmi vybudovali luxus, ktorým zatienili všetky celebrity. Do vrecka strčili aj kráľa zimného strediska Borisa Kollára. Obrovské horské chaty Ladislava Bašternáka a Jána Počiatka tam stoja v tesnom susedstve. Na prízemí vidieť dvere do troch garáží, z poschodia majú obaja takmer panoramatický výhľad na celé Donovaly.

Počiatkova a Bašternákova chata spolu susedia. Foto: JURAJ ROŠČÁK

Pozoruhodné je, že spočiatku boli obe nehnuteľnosti písané len na Bašternáka, hoci podľa domorodcov jednu z nich od začiatku využíval Počiatek. Na jeseň 2012 sa jeho meno objavilo aj v katastri.

Ďalšie pozoruhodné video Ladislava Bašternáka spred rokov nájdete na plus7dni.sk zajtra ráno.

Čo sa cez víkend odohralo na Donovaloch a aké sú ďalšie prekvapivé skutočnosti o podnikateľovi, ktorý možno pripraví ministra vnútra o kreslo, nájdete v aktuálnom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ

VIDEO Plus 7 Dní