Zlatý kľúčik sa spája s nitrianskym klanom bödörovcov podnikajúcim v bezpečnostných službách. Syn majiteľa esbeésky Bonul Norbert Bödör si na Zlatý kľúčik pred rokmi uplatnil záložné právo. Práve Ján Kuciak z notárskeho registra záložných práv zistil, že Norbert Bödör mal na hotel záložné právo za viac ako milión eur. Začiatkom roku 2015 ho začal aj vymáhať. Dovtedy bol majiteľom hotela nitriansky podnikateľ Robert Rybár.

Odhalil tiež, že firmy, ktoré ho vlastnia aj s pozemkami, získali tesne pred voľbami 2016 dotácie asi za 2,4 milióna eur. Pridelila im ich Pôdohospodárska platobná agentúra, ktorá patrí pod rezort pôdohospodárstva. Ten v tom čase viedol smerácky exminister Ľubomír Jahnátek.

Podľa medializovaných informácií sa práve ľudia zo Smeru chodievali už roky do Bonulu a Zlatého kľúčika zabávať a inkognito stretávať. Od roku 2011 bol v Bonule takmer varený-pečený Robert Fico,  v roku 2016 tam oslavoval poslanec Smeru Jozef Valocký a jeho oslavy sa zúčastnil aj vtedy ešte policajný prezident Tibor Gašpar.

V PLUS 7 dní sme pred rokom písali rozsiahly článok o stretnutí Fica s Bödörom v Nitre. Ešte pred návštevou firemnej oslavy  v Divadle Andreja Bagara viedli kroky lídra Smeru na iné miesto. Fotograf PLUS 7 dní náhodou zachytil vládne auto ešte v tom čase premiéra Roberta Fica pred hotelom Zlatý kľúčik a to víkend pred vraždou Jána Kuciaka.

Vládne auto Roberta Fica pred hotelom Zlatý kľúčik, 17.2. 2018
Vládne auto Roberta Fica pred hotelom Zlatý kľúčik, 17.2. 2018
Zdroj: PLUS 7 dní

S kým sa v ňom Fico stretol sme sa napriek položeným otázkam nedozvedeli. „Predseda vlády sa tak ako každý rok zúčastnil na spoločenskej akcii firmy Bonul, ktorá je najväčším zamestnávateľom v regióne. Na podujatí, ktoré bolo v Divadle Andreja Bagara v Nitre, ocenil ústretový prístup tejto spoločnosti k zvýšeniu príplatkov za prácu v noci, a to napriek tomu, že podstatná časť jej činnosti sa vykonáva práve v noci,“ znela vtedy odpoveď z tlačového odboru Úradu vlády.

Po vražde Jána Kuciaka zas aktuality.sk zachytili pred neslávne slávnym hotelom zaparkované biele Bentley Mariána Kočnera. Ten je aktuálne obvinený z objednávky vraždy mladého novinára a jeho snúbenice. V rovnakom čase parkovalo podľa portálu aktuality.sk pred hotelom aj Audi Q7, ktoré patrí bezpečnostnej firme Bonul. „Podľa očitého svedka doňho nastupoval jej majiteľ Miroslav Bödör,“ píše portál. 

A hoci nič nenasvedčuje tomu, že by sa vražda Jána Kuciaka a jeho snúbenice spájala s Bonulom, faktom je, že  nedávno bol bývalý zápasník Norbert Bödör v súvislosti s vraždou vypovedať na polícii. Prihlásil sa dobrovoľne, malo to však chybičku krásy. Kukláči Národnej kriminálnej agentúry totiž plánovali akciu na jeho zadržanie. NAKA ho totiž chcela vypočuť pre údajné podozrenie zo spolupráce na sledovaní novinárov. Policajtov prekvapilo, ako je možné, že mal o svojom plánovanom zadržaní presné informácie. Rozhorčený zostal aj policajný šéf Milan Lučanský, ktorý sa dokonca domnieval, že ho chce niekto takto diskreditovať.

Z čoho je hotel ziskový?

Počas našej návštevy boli reštaurácie hotela doslova prázdne, boli sme tam jediní hostia, na parkovisku stálo len zopár áut. Mladý pár si s prevádzkarkou práve dohadoval svadobnú hostinu, ktorá v týchto priestoroch bude isto veľkolepá. Prekrásny výhľad na celú Nitru, množstvo izieb s vlastným vchodom a parkovaním pred dverami umožňuje príchod a odchod hostí bez toho, aby ich okrem všadeprítomných kamier niekto videl.  Napriek prvému dojmu, je hotel podľa finstat.sk maximálne ziskový.

Podľa aktuálneho výpisu z katastra nehnuteľností je hotel a pozemky napísaný na spoločnosti Agro Ladzany a Horagro. V tých figurujú podnikatelia z Babindolu. Tí od roku 2015 za nevyjasnených okolností dostali asi 20 miliónov eur z eurofondov. Oficiálne je majiteľom hotela firma Horagro, ktorej príjmy začali rásť až po tom, čo sa stala vlastníkom hotela. Konateľom firmy Horagro je obecný poslanec z Babindola Mário Kúti, spájaný so Smerom.

Viac o biznise a majetkoch rodiny Bödörovcov si prečítajte v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 dní >>

Mohlo by vás zaujímať: