Tip na článok
Andrej Danko: Pred operáciou v Národnom onkologickom ústave stihol so svojou priateľkou otestovať kvality nového vozidla.

VIDEO Luxus za hriešne peniaze. Títo ministri sa budú vyvážať na nových limuzínach

Vládne špičky dostali po nástupe do funkcií nové luxusné vozidlá.

Galéria k článku (6 fotografií )
Andrej Danko: Pred operáciou v Národnom onkologickom ústave stihol so svojou priateľkou otestovať kvality nového vozidla.
Nové BMW: Jedno stálo pred ministerstvom pôdohospodárstva a dorazilo aj na Úrad vlády.
Nové BMW: Jedno stálo pred ministerstvom pôdohospodárstva a dorazilo aj na Úrad vlády.

Ajkeď podaktorí členovia novej garnitúry ešte na nových flekoch nepohli ani prstom, už niekoľko týždňov sa vyvážajú v nových sedmičkových bavorákoch.

Čítajte viac:

Vyhodené peniaze? Elektronický zdravotnícky systém je nefunkčný!

Vraj sú iba požičané

Najnovší luxus na štyroch kolesách si začal okamžite po obsadení stoličky predsedu Národnej rady užívať Andrej Danko. Dopriate bolo aj ministrovi zahraničných vecí Miroslavovi Lajčákovi i šéfke rezortu pôdohospodárstva Gabriele Matečnej.

Nové BMW ešte pred pár dňami nemali namontované ani majáky. Ich presný počet pre vládnych činiteľov ani to, že ich vôbec rezort vnútra pre najvyšších vládnych činiteľov získal, nebolo možné na tomto ministerstve hneď zistiť. Najskôr nám odkázali, že kúpili len jednu Škodu Superb za štyridsaťtisíc eur. Až následne potvrdili existenciu prepychových limuzín.

„Áno, tieto vozidlá máme požičané a platíme si iba pohonné hmoty,“ povedal nám hovorca ministerstva Petar Lazarov.

Luxus za hriešne peniaze

Ak sa po pol roku vozidlá osvedčia, rezort ich s veľkou pravdepodobnosťou odkúpi. Ich počet by mal podľa našich informácií ešte stúpnuť s príchodom nášho predsedníctva v Rade Európskej únie, ktoré sa začína v júli. Jedno auto stojí najmenej stopäťtisíc eur.

Automobilka sa netají tým, že nový model ladila na vytvorenie maximálne možnej luxusnej atmosféry. Tú si užijú najmä pasažieri na zadných sedadlách. K dispozícii sú napríklad exkluzívne prvky ako odnímateľný tablet Touch Command, integrovaný stolík potiahnutý čiernou kožou Nappa, audiosystém s výkonom 1 400 W či panoramatická sklenená strecha Sky Lounge.

To všetko na ceste umocní robustný šesťvalec s tristodvadsiatimi koňmi pod kapotou. Ministerský autopark je zložený z rôznych typov vozidiel od Audi A8 cez Mercedesy triedy S a staršie bavoráky sedmičkového radu. Nechýbajú ani terénne Audi Q7.

VIDEO Plus 7 Dní