Minister životného prostredia László Sólymos podal demisiu po tom, čo sa v stredu opil a napadol personál čínskej reštaurácie v Bratislave. "Zažívam zložité situácie vo svojom rodinnom živote a v tejto vypätej situácii som sa zachoval zle, a pre mňa osobne nezvyčajne," povedal na brífingu Sólymos.

"Všetky škody samozrejme uhradím a ospravedlním sa každému, koho sa moje správanie dotklo. Som pripravený niesť za svoje zlyhanie zodpovednosť. Podávam demisiu," povedal Sólymos.

Včerajšia razia policajtov v centre Bratislavy bola poriadne kuriózna! "Včera krátko po sedemnástej hodine hod sme prijali na linke 158 oznámenie o výtržnosti v priestoroch ázijskej reštaurácie na Laurinskej ulici v Bratislave," píše  v dnešnom stanovisku polícia.

"Dvaja muži slovne ako aj fyzicky napadli personál tejto reštaurácie, pričom po ich vykázaní jeden z mužov poškodil a rozbil sklenenú výplň vchodových dverí tejto reštaurácie. Po príchode hliadka PZ dvoch mužov - L.S. a Z.S. obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na policajné oddelenie," píše sa ďalej v stanovisku.

Redakcia PLUS 7 DNÍ bola na mieste činu, keď zatknutý muž sedel v aute a sanitka odvážala zraneného. Vo výtržníkovi, ktorý sa pokúšal dostať z auta, sme spoznali ministra životného prostredia a podpredsedu vlády László Sólymosa.

Zatknutý minister životného prostredia László Sólymos.
Zdroj: Monika Mikulcová

Snažil sa ujsť

Svedkovia vypovedali, že krik a hádky počuli už okolo 17 hodiny. "Vyšla som von z obchodu a videla som, ako sa minister s nejakým pánom háda so zamestnancami reštaurácie, nechcel im asi zaplatiť a potom po nich hádzal drobné," opisuje incident mladá žena. Vykrikoval, že je minister životného prostredia, na čo podľa svedectva policajti reagovali s úsmevom, že k tomu nech sa radšej nepriznáva.

Viacerí ľudia priznali, že spor mužov a zamestnancov reštaurácie bol veľmi nepríjemný a agresívny. "Začali tu robiť strašný bordel, Číňanov aj fackali. Pán minister sa snažil ujsť, išiel, išiel, tackal sa," dodáva.

Hľadal telefón

László Sólymos sa okrem iného pred policajtmi bránil tým, že mu umiera mama, aby ho pustili. "Jeden policajt na to reagoval, že jemu mama umierala pred mesiacom," popisuje svedkyňa. Podľa našich informácií má pán minister naozaj ťažko chorú mamu a veľmi zle to znáša, už niekoľko dní je zronený.

Kým sedel v aute, skúšal policajtov presvedčiť, aby ho pustili, dokonca, ako je počuť na našom videu, pýta s ana svoj telefón. "Ja nemám váš telefón, ja mám svoj telefón," reaguje muž zákona.

Okolo 18:30 sa policajné vozidlo s naloženým ministrom pohlo, podľa našich informácií zatknutého previezli na Obvodné oddelenie PZ na Štúrovej ulici.

Okolo polnoci stanicu opúšťala sympatická blondína, ktorá sa podobala na Klaudiu Sólymosovú, manželku podpredsedu vlády.

"Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva a vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci. Po vykonaní potrebných úkonov boli obaja muži prepustení," uzatvára svoje stanovisko polícia.

FOTO z večerného incidentu v centre Bratislavy v GALÉRII