Tip na článok

VIDEO Petržalka na Silvestra doslova explodovala. Petardy aj ohňostroje vybuchovali napriek hrozbe pokuty

Tichý Silvester v Bratislave nebol celkom tichý. Aj keď sa cez deň petardy ozývali menej než po iné roky, o polnoci napríklad taká Petržalka doslova "vyletela do vzduchu" tak, ako hociktorý iný rok.

Galéria k článku (6 fotografií )
Petržalská silvestrovská noc
Petržalská silvestrovská noc
Petržalská silvestrovská noc

A to od od 1. novembra vlaňajšieho roka v meste platí všeobecné záväzné nariadenie schválené mestskými poslancami, ktoré zakazuje používanie petárd a svetlíc, a to aj na Silvestra.

Petržalská silvestrovská noc
Petržalská silvestrovská noc
Viktor Malý

Zakázaná radosť? Niektorí ľudia si Silvester bez ohňostrojov predstavoť nevedia. Foto: Viktor Malý

"Prípady porušenia tohto nariadenia sme riešili počas Silvestra blokovými konaniami, ale aj napomenutím, a to najmä v prípadoch, keď ho porušili osoby mladšie ako osemnásť rokov," hovorí Peter Pleva, hovorca Mestskej polície v Bratislave. Zamýšľa sa tiež nad tým, ako sa neplnoletí k takejto zábavnej pyrotechnike dostali, keďže jej predaj podlieha podobne ako cigarety či alkohol vekovej hranici 18 rokov.

Na otázku, koľko takýchto prípadov riešili odpovedal, že presne ich vyčísliť nemožno, lebo spadajú medzi priestupky proti verejnému poriadku a do tejto kategórie patria aj iné porušenia zákonov. V každom prípade sa tieto prípady skončia pokutou do výšky 33 eur, lebo len toľko môžu mestskí policajti uložiť v blokovom konaní.

Je otázne, či má takéto "všeobecné záväzné nariadenie" v Bratislave vôbec zmysel. Viete si predstaviť, že by ktosi chcel všetkých tých páchateľov, ktorí sa skrývajú za výbuchmi v našich videách, pokutovať?

VIDEO Plus 7 Dní