Tip na článok

VIDEO Rozcítený prezident po filme Únos: Ja si to ani neviem predstaviť...

Poriadne ho dostal. Prezident Andrej Kiska bol po premiére filmu Únos veľmi emocionálny. Drsný dej inšpirovaný skutočnosťou sa ho dotkol.

Galéria k článku (6 fotografií )
Rozcítený: Prezidenta Kisku film Únos aj stretnutie s mamou Róberta Remiáša (+25) vzalo.
Natália Kisková: Nevie si predstaviť, že by sa niečo také stalo znovu.
Rozcítený: Prezidenta Kisku film Únos aj stretnutie s mamou Róberta Remiáša (+25) vzalo.

„To, čo sa dialo v minulosti, že štát zorganizoval únos prezidentovho syna…Ja tu mám svoju dcéru…ja si to neviem ani predstaviť. To, že zomrel mladý človek a niekto to odmieta vyšetriť, je neprípustné,“ povedal Kiska po premietaní.

Objal Robovu mamu

Hneď po vyjdení z kinosály sa Kiska stretol s Annou Remiášovou. Smrť postavy inšpirovanej jej synom Róbertom (+25) bola ústredným motívom filmu. Mladík bol totiž kamarátom bývalého člena SIS Oskara Fegyveresa, ktorý verejne vypovedal o tom, že únos prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho zorganizovali štátne orgány.

Traja súrodenci

Rozcítená bola aj Natália Kisková, ktorá si film pozrela s otcom. „Mňa to dostalo. Boli to ľudia v mojom veku, ktorí bojovali za to, aby sa spravodlivosť stala. A tá sa doteraz nestala,“ povedala nám. O udalostiach, ktoré film inšpirovali, sa s otcom rozprávala v aute. „Je to film, ale môže sa to stať aj teraz a ja mám troch súrodencov. A keby sa to stalo hocikomu z nás, neviem si to ani predstaviť,“ dodala prezidentova dcéra.

VIDEO Plus 7 Dní