Taký prešľap slovenskej justície sme tu už dávno nemali. Zaujímavé je, že sa neodohral v žiadnom treťotriednom procese v prípade dopravnej nehody či iného banálneho skutku, ale priamo v megakauze s najväčším a najobávanejším mafiánskym gangom, aký kedy na Slovensku operoval. Škandál si senát Špecializovaného trestného súdu neodpustil v procese s najsilnejšími mužmi sýkorovcov.

Megaproces: Pojednávanie v prípade muža považovaného za mafiánskeho bosa Róberta Lališa a spol musí začať od začiatku.
Megaproces: Pojednávanie v prípade muža považovaného za mafiánskeho bosa Róberta Lališa a spol musí začať od začiatku.
Zdroj: Emil Vaško

Megaproces: Pojednávanie v prípade muža považovaného za mafiánskeho bosa Róberta Lališa a spol musí začať od začiatku. Foto: Emil Vaško

Týždenník PLUS 7 DNÍ zisťoval, prečo senát Najvyššieho súdu na čele so Štefanom Harabinom a so sudcami Martinom Piovartsym a Pavlom Farkašom zrušil rozsudok troch mužov mafiánskej skupiny odsúdených na doživotie. A to nie hocikomu, ale Róbertovi Lališovi - mužovi označovanému za bosa, ďalej mužovi, ktorého radia medzi členov obávaného vražedného komanda sýkorovcov, Ivanovi Cupperovi, a napokon aj údajnému nájomnému vrahovi Jozefovi Roháčovi.

Video: Štefan Harabin prehovoril o zrušení doživotia pre mužov z mafiánskeho gangu.

Mohlo by vás zaujímať

Detaily, ktoré nedali senátu Najvyššieho súdu pod vedením Štefana Harabina inú možnosť, len zrušiť rozsudok Špecializovaného trestného súdu v megakauze sýkrovcov, sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Zdroj: Plus 7 dní