Keď sa Alojza Hlinu opýtate, či ako šéf KDH ovláda desatoro božích prikázaní, namiesto toho, aby ich vysypal ako z rukáva, poriadne sa naštve. Prednedávnom ho táto otázka zaskočila v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo. Reparát neskôr dostal v televízii JOJ v relácii Na hrane, kde vymenoval len deväť. A ako zareaguje Hlina na prvý pohľad jednoduchú otázku, ktorú by mal mať v malíčku?

Nedoučil sa?

„Už ma to prestáva baviť. Dôležité je, či žijem desatoro. Opýtajte sa ma, či ho žijem,“ odpovedal podráždene na otázku, ktorú sme mu položili priamo v centrále jeho strany. „Nesúďte, keď nechcete byť súdený. Je to hitom internetu, že sa to mám doučiť. No nedoučím sa. Neviem ako to mám povedať, už ma neskúšajte z desatora!“ rázne podčiarkol Hlina.

Kajúcnik Hlina

Práve Hlinove medzery v elementárnych znalostiach jeho viery, zneužívajú na útok aj jeho politickí konkurenti.

Napríklad Igor Matovič v spomínanej diskusnej relácii televízie Markíza vytiahol na Hlinu anketu denníka Nový Čas z roku 2017, v ktorej sa pýtali politikov v čase sviatkov na dary, ktoré Traja králi priniesli Ježiškovi. Paradoxne práve Hlina opäť pohorel. „Nespomeniem si na to teraz, neboli určite veľké,“ povedal pred tromi rokmi. A doučil sa aspoň toto?

„Ospravedlňujem sa, že som nevedel, oukej? Áno Hlina nevedel, ukrižujte ma, vyhoďte ma z okna, upáľte ma. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých sa to dotklo,“ reagoval Hlina.