Tip na článok
Róbert Kliňák mal vo Vranove smolu. Čakal naňho nahnevaný miestny občan, ktorý mu vykričal všetko.

VIDEO Vládne turné po chudobných častiach Slovenska: Zničili ste národ! Kričal muž na Kaliňáka

Vládne návštevy po najchudobnejších okresoch Slovenska pokračuju. V utorok a stredu má premiér Fico na pláne Vranov nad Topľou a Svidník.

Pred kultúrnym domom vo Vranove ho čakala hŕstka nadšencov i zvedavcov. Nechýbali deti v krojoch spievajúce ľudovky, ani dievčence s chlebom a soľou pri vchode do kultúrneho domu.

Fico na svoje fanúšičky nezabudne na žiadnom výjazdovom rokovaní. Ruky stískal aj tým, čo ho prišli čakať do Vranova nad Topľou. Foto: Rudolf Felšoci

Tentokrát už však premiér Fico nevyskočil ako mladý srnec s dodávky ako v Sabinove a nesprevádzala ho ani šarmantná silikónová štátna radkyňa Trošková. Scenár príchodu bol však ten istý. Najprv ministri a potom, tesne pred začatím rokovania vlády samotný Róbert Fico. Všetci s konštantnými nacvičenými úsmevmi zdravili priaznivcov, tí zbehlejší v politike bez problémov popodávali ruky i svojim fanúšikom. Tak ako Róbert Kaliňák.

Robert Kaliňák zniesol vlnu kritiky

Po pár stisnutí rúk sa vybral k mužovi, ktorý sa naňho pred miestnym kultúrnom dome usmieval. Namiesto oslavných ód však naňho spustil vlnu kritiky. „Za 27 rokov ste zničili tento národ! Celý národ ste dali dole! Ženy išli robiť vonku a deti tiež musia chodiť robiť do zahraničia, aby prežili. Že sa nehanbíte?!!!“ pustil sa do Kaliňáka Vranovčan. Nepríjemne zaskočený minister vnútra, ktorého kritik nepustil ani k slovu, sa zvrtol na opätku a snažil sa prejsť k miestu rokovania.

Na kolenách čakal svoj idol. Premiér ho však ignoroval, prešiel len pár desiatok metrov okolo neho. Foto: Rudolf Felšoci

Celú situáciu za vranovský fan klub vlády sa snažil zachrániť ďalší miestny občan. Ten sa pomaly vrhol Kaliňákovi okolo krku a srdečne ho zdravil. „Vitajte pán minister!“ a šťastne mu stískal ruky. „Sa nedajte! Pevne, pevne!“ stihol za ministrom zdvihnúť ruku vpäsť jeho nadšenec. Scéna ako vystrihnutá z tragikomédie Mastný hrniec Júliusa Barč Ivana na vranovský spôsob však rýchlo vypršala. Miestny fanúšik na viac už nemal čas, pretože sa pripravoval na ďalšie svoje vystúpenie.

Tentokrát si pred prichádzajúceho premiéra kľakol a zopol ruky v modlitbu. Ten si ho však ani len nevšimol a odkráčal iba pár desiatok centimetrov od neho k ďalším svojim priaznivcom. Samozrejme, nezabudol na svoje publikum a najprv si vypodával ruky s miestnymi žienkami a až potom zamieril do kultúrnom dome.

Na schodoch ho už čakal primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan. Možno kvôli „menšej známosti“ možno kvôli videu Plus 7 Dní, ktoré koluje po internete z príchodu do Sabinova, kde sa Fico vrúcne bozkáva s miestnymi potentátmi, táto vrelá prijímacia vložka vo Vranove chýbala. Žiadne bozky zo strany Roberta Fica sa verejne nekonali.

Potešil sa síce klobúku s pekným dlhým perom. No tentokrát sa sústredil len na rozdávanie stimulov a bozky si nechal pre seba.

VIDEO Plus 7 Dní