Donedávna sa predseda najsilnejšej vládnej strany ukazoval najmä v dobre padnúcich oblekoch modrej alebo šedej farby. Sem tam urobil ústupok a vybral si aj temnú čiernu. Obvyke  si vzal aj kravatu nejakej sigifikantnej farby. Istý čas bola u Smerákov obľúbená najmä červená. 

Štýlová modrá: Fico obvykle siahol po takejto farbe, ktorá mu aj pristala.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN

V hnedom

Vo štvrtok však Robert Fico nahral video, v ktorom sa vyjadril o odsúdení Milana Mazureka. Súd ľudákovi naparil pokutu a uznal ho vinným z hanobenia rasy. „Rešpektujem rozsudok Najvyššieho súdu voči poslancovi Mazurekovi, ale zaraďujem ho do kategórie mediálnych, po ktorom budú preferencie pána Kotlebu a jeho strany utešene rásť,“ povedal Fico. A doplnil, že pokiaľ má byť rozsudok meradlom toho, čo má byť trestným činom, „to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vôjsť do ktorejkoľvek krčmy a všetkých hostí vrátane ležiacich psov pozatvárať“. Vyslúžil si za to poriadnu kritiku a aj dve trestné oznámenia. A v piatok došiel do parlamentu v hnedom obleku.

Aj kravata: Fico sa zladil do hnedej úplne celý.
Zdroj: Emil Vasko

Nevhodná na biznis a politiku

Hnedá farba pritom býva spájaná s farbou ľudákov. Keď sa o nejakom politikovi hovorí, že ohnedol, hneď je jasné, že sa tým myslia ultrapravicové tendencie. Na výber farby predsedovho obleku sme sa preto opýtali aj tlačového oddelenia Smeru, ktoré však zatiaľ nereagovalo.  "Oblek je štýlový, ale nekorešponduje s osobnosťou a hodí sa skor do kreatívneho prostredia," hodnotí Ficov výber úspešná módna štylistka Andrea Ziegler. Ako dodáva, hnedá farba nie je príliš vhodná do biznisu a politického protokolu.

V šedom: Aj túto farbu často vídať na Robertovi Ficovi.
Zdroj: Matej Remmy Jankovic

Je to skôr farba na stretnutie s priateľmi, počas víkendu či dovolenky. Napríklad banky odporúčajú svojim zamestnancom sa jej vyhýbať. Niektoré práve kvôli asociáciám s istým politickým spektrom.