Nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra zadržali vo štvrtok (13. 1.) v súvislosti s kauzou Valčeky. TASR o tom informovala Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru.

"Po jeho zadržaní vyšetrovateľ vykonal všetky potrebné úkony a po ich vyhodnotení rozhodne o ďalšom postupe," spresnila s tým, že priebeh vyšetrovania kauzy je plynulý.

Ako ďalej uviedla, štvrtkové zadržanie vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry súvisí s obavou, že by mohol obvinený Bödör ovplyvňovať svedkov a pokračovať v trestnej činnosti.

Kauza Valčeky sa podľa medializovaných informácií týka ekonomickej trestnej činnosti v súvislosti s fiktívnymi dodávkami ocele. Nitriansky podnikateľ je podozrivý, že dal úplatok 50-tisíc eur. Za čo? Aby sa vraj vyšetrovateľ pozeral bokom a neriešil v rámci vyšetrovania Štefana Žigu, synovca exministra hospodárstva Petra Žigu. Bývalý šéf finančnej správy Bernard Slobodník vypovedal, že mal dať vec zahladiť na pokyn Bödöra. Oligarchu mal o spostredkovanie upratania veci údajne požiadať exminister Žiga a posunúť mu daných 50-tisíc eur.

FOTO Norberta Bödöra v GALÉRII

Nitrianskeho podnikateľa zadržali po tom, ako bol vo štvrtok prepustený z väzby. Čelí obvineniam aj v kauzách Očistec, Judáš a Dobytkár, kde sa má začať súdny proces v apríli tohto roku.