Tip na článok
Nájomný vrah Branislav Adamčo: Rád sa oháňa ľudskými právami.

VIEME PRVÍ Konečne uzemnili vraha: Adamčovu žalobu na sudcov po šiestich rokoch zamietli

Bos zemplínskeho podsvetia Branislav Adamčo si dnes na oddelení pre doživotne odsúdených vo väznici v Leopoldove číta rozhodnutie Okresného súdu v Michalovciach.

Píše sa v ňom, že jeho žaloba na šiestich sudcov, troch zo Špeciálneho trestného súdu a troch z Najvyššieho súdu SR sa „pre nedostatok pasívnej legitimácie v celom rozsahu zamieta“.

Adamčo žalobu podal v roku 2010. Nepozdávalo sa mu, že ho sudcovia nazvali šéfom skupiny adamčovcov skôr, ako bol za založenie a zosnovanie tejto zločineckej skupiny právoplatne odsúdený. On, niekoľkonásobný vrah sa oháňal údajným porušením jeho základných ľudských práv.

Súd v Michalovciach: Adamčovu žalobu na sudcov zamietol.
Súd v Michalovciach: Adamčovu žalobu na sudcov zamietol.
Ľudmila Lacková

Súd v Michalovciach: Adamčovu žalobu na sudcov zamietol.Foto: Ľudmila Lacková

Po šiestich rokoch mu michalovský sudca Vladimír Červeňák konečne oznámil, že žalovať súkromné osoby za ich prácu sudcov nie je možné. Adamčo je dosť inteligentný na to, aby podobný verdikt očakával, rozhodne však nemôže mať pocit, že sa mu žalovať sudcov nevyplatilo. Šesť rokov naťahovačiek a otravovania nenávidených vykonávateľov spravodlivosti mu asi stáli za to.

Aj keď veci zašli ďalej, ako je v slušnej spoločnosti zvykom, žalovaní sudcovia Pavol Farkaš, Jana Serbová, Jozef Šutka, Ružena Sabová a Ján Hrubala sa uzemnenia vraha Adamča aspoň dočkali. Sudca Najvyššieho súdu SR Milan Karabin nie. Zomrel v lete roku 2015.

VIDEO Plus 7 Dní