Tip na článok
Bývalá prokurátorka: Mišíková dozorovala najznámejšie a najzávažnejšie kauzy.

VIEME PRVÍ Lipšica obhajuje známa exprokurátorka. Bojovala proti mafiánom, jej klientom bol aj kontroverzný podnikateľ

Zastupuje ho bývalá nekompromisná bojovníčka so zločinom. Daniela Lipšica vo štvrtok večer sprevádzala počas rekonštrukcie dopravnej nehody, pri ktorej zrazil chodca Emila (+72), exprokurátorka Eva Mišíková.

Ako jeho právna zástupkyňa asistovala, rovnako ako právnik rodiny obete, pri určovaní viditeľnosti chodca. „Vykonáva sa tu vyšetrovací pokus za situácie, aká približne bola v čase, kedy došlo k dopravnej nehode, aby sa zistili všetky okolnosti, za akých k tejto nehode došlo,“ povedala nám počas rekonštrukcie vo štvrtok večer Eva Mišíková.

Muži zákona porovnávali kvalitu viditeľnosti chodca z rôznych vzdialeností. Asistovala im Mišíková, aj právny zástupca rodiny Dušan Chlapík. Lipšic sa večer nechcel oficiálne vyjadriť. Potvrdil však, že ho Mišíková zastupuje. Na rekonštrukciu hľadel so smutnou tvárou a pôsobil utiahnuto.

Eva Mišíková bola vždy považovaná za nekompromisnú prokurátorku, ktorá dozorovala najznámejšie a najzávažnejšie kauzy. Pod palcom mala kauzu kyselinári i vraždu podnikateľa Jána Kubašiaka z Polomky, ktorú mali na svedomí bývalí policajti. Práve v súvislosti s týmto prípadom sa jej vyhrážal jeden z odsúdených, Miroslav Jacko.

Protokol: Lipšic sa s Mišíkovou zúčastnili na rekonštrukcii nehody. Foto: Tony Štefunko

Dozerala aj na vyšetrovanie zločinov bosa banskobystrického podsvetia Mikuláša Černáka. Zaoberala sa tiež prípadom dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave, kde prišla o život mladá žena a desaťročný chlapec.

Lipšic s Mišíkovou na rekonštrukcii nehody. Foto: Tony Štefunko

Mišíková sa stala advokátkou v roku 2014. Medzi jej prvými klientami bol podnikateľ Marek Trajter, ktorý bol obvinený z objednávky vraždy Romana Deáka. Mišíkovej klientom bol aj bývalý generálny prokurátor Trnka, proti ktorému bolo vedené disciplinárne konanie za kauzu Glance House.

VIDEO Plus 7 Dní