Prášenie zašpinených talárov nabralo nový rozmer. Dnešný deň sa do dejín zapíše ako najväčší policajný záťah na doteraz neohrozených predstaviteľov súdnictva. V korupčnej kauze okolo mafiána Mariana Kočnera sa rozsypal kôš s úplatkami, ktoré mali kolovať na bratislavských súdoch. Polícia nazvala akciu Búrka, o podrobnosticah zatiaľ neinformuje. Vieme však, že popri doteraz zverejnených skutkoch vyšlo najavo ďalšie množstvo nekalých vybavovačiek pri súdnych konaniach.

V ranných hodinách podľa našich informácií muži zákona navštívili príbytky jedenástich sudcov a troch advokátov a obvinili ich z rôznych trestných činov, predovšetkým zo zasahovania do nezávislosti súdu, z prijímania úplatku, alebo z podplácania. Súvisí to s Marianom Kočnerom, ktorý už sedí vo väzbe. Medzi podozrivými by mal byť jeho celý “ansámbl“ na čele s bývalou štátnou tajomníčkou za Smer Monikou Jankovskou.

Obvinenie zrejme neminie Jankovskej sestru, krajskú sudkyňu Andreu Haitovú, sudkyňu Zuzanu Maruniakovú, ktorá na pokyn Jankovskej rozhodla pre Kočnera spor o zrejme sfalšovanú osemmiliónovú zmenku televízie Markíza, sudkyňu Denisu Cvikovú ani ďaľšiu Kočnerovu spojku, sudkyňu Miriam Repákovú, či Dušana Srogončíka, Eugena Paláštyho i Katarínu Bartokovú, matku detí  bývalého šéfa SIS Jána Valka.

Urbancová aj Sádovský

Policajti však zasiahli aj do omnoho vyšších sfér. Zaklopať mali aj na dvere podpredsedníčky Najvyššieho súdu Jarmily Urbancovej, bývalého predsedu Krajského súdu Ľuboša Sádovského a krajského trestného sudcu Richarda Molnára. Medzi podozrivými má byť aj sudkyňa Gabriela Buľubášová, či konkurzná správkyňa a Kočnerova známa z Threemy Eva Timár Myjavcová. Kočnerov dvorný sluha v justičných radoch, Vladimír Sklenka, s políciou spolupracuje.

FOTO zo zásahu u Moniky Jankovskej v GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: