„Pravdaže sa tešíme. Už dlhšie sme diskutovali, že by sme mohli mať ďalšie bábätko,“ reagoval pre PLUS 7 DNÍ prezident Andrej Kiska (54) potom, čo sa prevalilo, že s manželkou Martinou (41) čakajú prírastok. Ináč, v histórii Československa a samostatného Slovenska bude Kiska jediným prezidentom, ktorý bude mať počas funkčného obdobia dieťa.

Dojatý Kiska exkluzívne pre PLUS 7 DNÍ: Bábätko sme plánovali už dlhšie

Tretí spoločný potomok Kiskovcov má prísť na svet v auguste. „Vieme aj pohlavie a máme vybrané meno. Ale to si zatiaľ nechávame pre seba ako naše malé rodinné tajomstvo,“ povedal nám v apríli prezident. PLUS 7 DNÍ sa však podarilo zistiť, či chystá prezidentský pár výbavičku v ružovom alebo modrom. Podľa nášho zdroja čakajú Kiskovci chlapca a plánujú mu dať meno Martin.

Tromfol všetkých prezidentov: Piate dieťa zaručuje Kiskovi kuriózne prvenstvo

.

Pre Andreja Kisku je to už piate dieťa v poradí. S prvého 18-ročného manželstva s Máriou, má dve dospelé deti – syna Andreja (30) a dcéru Natáliu (26). Najstarší syn už stihol spraviť z prezidenta aj deda. Najstarší syn má totiž dcéru Miu (2). Z druhého manželstva s Martinou má prezident Veroniku (12) a Viktora (8), ktorí žijú s mamou v Poprade a už sa tešia na nového súrodenca.

Sťahovanie nebude! Ešte nenarodený potomok v rodine prezidenta radikálne vyriešil otázku bývania