Tip na článok
V Chorvátsku neďaleko Umagu: Vlastníkom nehnuteľnosti je firma, v ktorej figurujú obidve Jasovského dcéry i jeho zať, pracovník Slovenskej pošty.

VIEME PRVÍ: Rodina poštového ombudsmana Jasovského vlastní majetnú chorvátsku firmu

O pozoruhodne veľkom majetku bývalého šéfa Najvyššieho kontrolného úradu a súčasného poštového ombudsmana Jána Jasovského sa už popísalo veľa papiera.

Špekulácie, odkiaľ asi nabrala jeho rodina peniaze na mnohé byty a domy, Jasovský odvracia tvrdením, že prešiel bezpečnostou previerkou na stupeň prísne tajné. Teda že Národný bezpečnostný úrad majetok celej rodiny preklepol a nezistil nič nekalé. Otázne však je, či je to naozaj tak.

Novopostavené „domčeky“

Našej redakcii sa podarilo zistiť, že Jasovského zať, ktorý pracuje v štátnej spoločnosti, konkrétne v Slovenskej pošte, stíha popri zamestnaní podnikať v zahraničí. Konateľom sa stal v chorvátskej firme, ktorej spolumajiteľkami sú aj obidve Jasovského dcéry. Janka, inak banskobystrická gynekologička, a Daniela, zamestnankyňa Finančnej správy SR. Firma Jasovského dcér nepatrí medzi také, ktorých majetkom je len kancelária a nejaký ten počítač. Neďaleko prímorského Umagu kúpila pozemok, na ktorom už stoja dva apartmánové domy.

Len dve budovy: Banskobystrická firma pôvodne ponúkala dvadsať apartmánov v uzavretom komplexe s bazénom, dnes už táto ponuka na jej webovej stránke chýba.FOTO: NORBERT GROSZ

Či o vlastníctve pomerne majetnej firmy Jasovského blízkych mali informácie aj patričné slovenské orgány, môžeme pochybovať. Pretože len čo sme sa na Finančnej správe SR začali zaujímať o majetkové priznanie Jasovského dcéry Daniely, prišla hysterická reakcia.

Jasovského dospelá dcéra plakala, Jasovský napísal štvorstranový email s výpočtom jeho vlastných zásluh pre Slovenskú republiku a jej ľud. Padli slová ako „vyhrážanie“ a „obmedzovanie osobnej slobody“.

Otec s dcérou: Naša otázka týkajúca sa majetkového priznania Danielu natoľko rozrušila, že za vplyvným oteckom prišla s plačom.FOTO: mojasvadba.sk

A ukázalo sa, že poštový ombudsman (pre tých, ktorí o tomto čude ešte nepočuli: poštový ombudsman je novovymyslená pozícia s platom 1 800 eur, ktorú po trojročnom nadsluhovaní na NKÚ slávnostne obsadil Ján Jasovský) bol informovaný o komunikácii medzi Finančnou správou SR a našou redakciou.

Podrobnejšie sa o tejto téme dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Plus 7 dní.

VIDEO Plus 7 Dní