Tip na článok
Stehlíkovo BMW: Z autoumyvárne, kde ho odstavil, podľa Kubičkových slov odišiel s igelitkou plnou peňazí pešo. Jeho auto potom našli na žilinskom sídlisku. Vpravo hore Richard Stehlík: Polícia aj rodina po ňom márne pátrajú už viac ako tri mesiace.

VIEME PRVÍ Na slobodu smeruje muž obvinený z vraždy žilinského podnikateľa

Týždenník Plus 7 dní získal informácie, ktoré hovoria o tom, že muž, ktorého polícia stíha pre vraždu žilinského podnikateľa Richarda Stehlíka sa môže už o pár dní dostať z väzby na slobodu.

Galéria k článku (6 fotografií )
Richard Stehlík je nezvestný od 23. mája.
Peter Kubička: Bol posledný, kto sa stretol s nezvestným Stehlíkom. Súd ho poslal do väzby pre pokus o podvod so Stehlíkovým pozemkom.
Na dovolenke: Richard Stehlík mal rád slnko a more. Ak máte akékoľvek informácie o jeho zmiznutí, oznámte to policajtom alebo jeho rodine.

Týždenníku sa totiž podarilo zistiť, že Peter Kubička, ktorý bol obchodným partnerom nezvestného podnikateľa si dal žiadosť o prepustenie z väzby a Okresný súd v Žiline mal včera (2. februára 2017) jeho žiadosti vyhovieť.

Kubička by mal mať podľa rozhodnutia súdu po prepustení na nohe sledovací náramok. Prokurátorovi, ktorý prípad dozoruje, sa podľa našich informácii rozhodnutie súdu vôbec nepáči. O jeho sťažnosti bude rozhodovať Krajský súd v Žiline.

Žilinský prokurátor nám pred malou chvíľou informácie oficiálne potvrdil: "Dňa 02. 02. 2017 sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Žilina rozhodol o vyhovení žiadosti o prepustenie z väzby a prepustil obvineného P. K. z väzby na slobodu. Väzbu nahradil prijatím písomného sľubu, ako aj dohľadom probačného a media čného úradníka a uložil obvinenému kontrolu technickými prostriedkam za uloženia primeraných obmedzení a povinností. Prokurátor podal proti tomuto rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej rozhodne Krajský súd Žilina. Sťažnosť prokurátora m á v tomto prípade odkladný účinok, preto sa obvinený stále nachádza vo výkone väzby."

Peter Kubička: Bol posledný, kto sa stretol s nezvestným Stehlíkom. Súd ho poslal do väzby pre pokus o podvod so Stehlíkovým pozemkom.
Peter Kubička: Bol posledný, kto sa stretol s nezvestným Stehlíkom. Súd ho poslal do väzby pre pokus o podvod so Stehlíkovým pozemkom.
Internet

Peter Kubička: Bol posledný, kto sa stretol s nezvestným Stehlíkom. Súd ho poslal do väzby pre pokus o podvod so Stehlíkovým pozemkom. Foto: Internet

Polícia: Vyšetrovanie vraždy žilinského podnikateľa sa blíži ku koncu

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline po vykonaní procesných úkonov v prípade vraždy žilinského podnikateľa Richarda Stehlíka v najbližších dňoch končí vyšetrovanie tohto prípadu.

Doposiaľ vykonané procesné úkony a nazhromaždené dôkazy nasvedčujú tomu, že skutku sa mal dopustiť 44-ročný Peter Kubička, ktorý čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy a prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla.

Telo mal ukryť na neznámom mieste

Podnikateľ Peter Kubička mal podľa obvinenia dňa 23. mája 2016 okolo poludnia v Žiline obchodné stretnutie s obchodným partnerom Richardom Stehlíkom. Na tomto stretnutí ho mal podľa polície zatiaľ nezisteným spôsobom usmrtiť, pričom telo mal ukryť na zatiaľ neznámom miesto.

Stehlíkovi zobral kľúče od jeho BMW 325d a mal s ním odísť smerom na sídlisko Solinky, kde mal toto auto na ulici Smrekovej okolo 16.09 zaparkovať.

Obvinený Peter Kubička je stíhaný väzobne. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na pätnásť až dvadsať rokov.

Ďalší zločin

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline vedie tiež trestné stíhanie pre pokus zločinu podvodu, pre ktorý bolo v mesiaci júl 2016 vznesené obvinenie 44-ročnému Petrovi K. Podľa zistených informácií sa obvinený dňa 23. mája 2016 pokúsil podvodným spôsobom na svoju spoločnosť previesť pozemky patriace Richardovi Stehlíkovi.

Richard Stehlík: Polícia aj rodina po ňom márne pátrajú už viac ako tri mesiace.
Richard Stehlík: Polícia aj rodina po ňom márne pátrajú už viac ako tri mesiace.
Polícia

Richard Stehlík: Polícia aj rodina po ňom márne pátrajú.

Foto: Pilícia

Správu budeme ešte aktualizovať.

Polícia prosí o pomoc

Pred ukončením vyšetrovania prípadu sa polícia opakovane obracia na širokú verejnosť so žiadosťou o pomoc pri hľadaní tela nezvestného podnikateľa Richarda S. To znamená, akékoľvek poznatky a informácie o nezvyčajnom pohybe motorových vozidiel a osôb s náradím na kopanie v blízkosti obcí Kysucký Lieskovec, Ochodnica, Kysucké Nové Mesto a Čierne a to v teréne mimo vyznačených ciest v období od 23. mája 2016 do 3. júla 2016.

Takisto polícia žiada občanov o informácie k neobvyklým zmenám terénu v daných lokalitách, ktoré by nasvedčovali výkopovým prácam a tieto zmeny upútali ich pozornosť.

Informácie môžu občania oznámiť osobne, telefonicky alebo písomne a to aj anonymne na nasledujúce kontaktné adresy vyšetrovateľa: Odbor kriminálnej polície KR PZ v Žiline, ul. Hálková, Žilina, mjr. Ing. Andrej Hulman, tel. č. 096140 2612, e-mail: [email protected]; alebo na bezplatnej tel. linke 158.

VIDEO Plus 7 Dní