Tip na článok

VIEME PRVÍ: Strana Sieť prišla o poslednú poslankyňu

Košičanka Alena Bašistová (40) definitívne opustila rady strany Sieť. Robí tak ako posledná poslankyňa Národnej rady SR za túto stranu.

Galéria k článku (11 fotografií )
V strane už necítim žiadnu podporu, preto odchádzam, hovorí Alena Bašistová. Parlament tak ostal bez poslancov Siete.
V strane už necítim žiadnu podporu, preto odchádzam, hovorí Alena Bašistová. Parlament tak ostal bez poslancov Siete.
Alena Bašistová: Košičanka bola poslednou poslankyňou Siete, ktorá sedela v parlamente. Od mája to už neplatí - zo strany odišla.

Necítila podporu

Najprv odišiel Miroslav Beblavý a spol., po pár mesiacoch aj samotný zakladateľ a tvár strany Radoslav Procházka. Po troch rokoch sa rozhodla stranu opustiť aj Bašistová.

Dôvod je jednoduchý. „Bola to moja prvá politická strana. Zažila som to, čo sa máloktorému politikovi podarí v takom krátkom čase. Prudký vzostup, no vzápätí aj prudký pád strany. Keď som sa dostala do parlamentu verila som, že veľa vecí zmením, budeme fungovať ako poslanecký klub a prinesieme množstvo potrebných noviel zákonov. Nestalo sa tak," upresňuje Alena Bašistová.

„Dnes v strane už necítim žiadnu podporu a oporu. Ani pri jednom pozmeňujúcom návrhu zákona, ktorý som predkladala mi nepomohol nikto z členskej základne strany. Moje politické ambície sú iné a už sa nestotožňujem so smerovaním SIETe."

Ku komu sa pridá?

Pridá sa Bašistová k novozaloženej strane Beblavého? Alebo zvažuje spoluprácu s KDH, inou opozičnou či vládnou stranou? Ako vychádzala s Radom Procházkom a ako vnímala jeho odchod zo strany?

Dočítate sa to rozhovore v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Plus 7 dní
VIDEO Plus 7 Dní