Tip na článok
Pavol Rusko: Pred viac ako rokom nám rozprával o dome so záhradou, kde budú môcť chránenkyne Majáka nádeje pestovať kvety. Teraz súd zastavil exekúciu budovy Majáka.

VIEME PRVÍ Súd zastavil exekúciu neslávne známej budovy bývalého šéfa Markízy

Budovu krízového centra, ktorému šéfoval exminister Pavol Rusko, zatiaľ nebudú exekuovať. Okresný súd tak vyhovel návrhu mestskej časti Staré Mesto.

Galéria k článku (5 fotografií )
Pavol Rusko: Pred viac ako rokom nám rozprával o dome so záhradou, kde budú môcť chránenkyne Majáka pestovať kvety. Teraz súd zrušil exekúciu budovy Majáku.
Pavol Rusko: Pred viac ako rokom nám rozprával o dome so záhradou, kde budú môcť chránenkyne Majáka pestovať kvety. Teraz súd zrušil exekúciu budovy Majáku.
Maják Nádeje: Kedysi tu nachádzala týrané ženy útočisko. Budova však išla do exekúcie. Staré mesto tvrdí, že vďaka Pavlovi Ruskovi.

„Som rád, že súd vyhovel návrhu mestskej časti a dal nám nádej, že sa túto budovu podarí zachrániť pre mestskú časť a Staromešťanov. Od začiatku sme deklarovali, že dôvody, ktoré viedli k exekúcii, neboli v súlade so zákonom. Urobíme všetko pre to, aby mestská časť o túto budovu neprišla,“ povedal starosta Starého Mesta Radoslav Števčík.

Proti verejnému poriadku

Súd exekúciu, podľa hovorkyne Starého mesta Nory Gubkovej, zastavil pre rozpor exekučného titulu s verejným poriadkom, keďže pri spisovaní notárskej zápisnice došlo k viacerým pochybeniam zo strany notára, ktoré konštatovalo pri prešetrovaní aj ministerstvo spravodlivosti. Súd uznal, že vymáhaný nárok ani nevznikol, a to je skutočnosť, ktorá bráni vymáhateľnosti nároku. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné. Exekúciu spustilo podľa predstaviteľov Starého mesta uznanie pochybných záväzkov Majáka nádeje, ktoré pred notárom uznal vtedajší riaditeľ Pavol Rusko voči firmám Mariána Kočnera.

VIDEO Plus 7 Dní