Tip na článok
Utečenec: Ľubomír Behan najskôr ušiel väzenskej stráži v Leopoldove a pred pár dňami možno aj polícii. Odpoveď nato by mala dať kontrola, ktorá preveruje všetky postupy.

VIEME PRVÍ Večný utečenec Behan: Zavaril aj policajtom, ich postup už preverujú

Víkendová pátracia akcia po nebezpečnom páchateľovi Ľubomírovi Behanovi, ktorý začiatkom leta utiekol z leopoldovskej väznice, má dozvuky.

A tie môžu mať nepríjemné dôsledky aj pre policajtov z niekoľkých útvarov. Len pár dní potom, ako sa totálnym fiaskom skončilo rozsiahle prehľadávanie obce Ostrov pri Piešťanoch, kde sa mal vraj v dome svojho otca ukrývať utečenec Behan, začal totiž celú záležitosť preverovať odbor kontroly ministerstva vnútra.

Rezortný hovorkyňa Andrea Dobiášová spresnila, že jej úlohou bude zistiť, „či bol dodržaný správny postup polície a či bol v súlade s internými a právnymi predpismi."

Ušiel v trenkách?

Podľa našich informácií sa kontrola na celý prípad pozrie takpovediac od podlahy. Skúmať tak nebude len samotný zásah polície priamo na mieste, ale zameria sa aj na všetko, čo akcii predchádzalo. Napríklad aj na to, ako polícia zistila, kde sa hľadaný nachádza, čo presne bolo obsahom tejto informácie a samozrejme, či sa Ľubomír Behan na uvedenom mieste nachádzal.

Neušiel? Polícia tvrdí, že utečenec im neušiel, napriek tomu do pátrania povolali desiatky príslušníkov. Foto: Plus 1 DEŇ

Doteraz totiž nie je jasné, či sa utečencovi podarilo opäť ujsť alebo v dome ani nebol. Pôvodne sa z obce Ostrov šírili správy, že hľadanému, po ktorého si policajné komando prišlo v sobotu v skorých ranných hodinách, sa podarilo vyskočiť z okna a ako znalcovi miestnych pomerov jednoducho zdúchnuť.

Len tak, nahodenému v trenírkach a tielku.

Čudne dlhé mlčanie

Polícia tieto informácie nepoprela takmer celý deň. Až vo večerných hodinách razantne odmietla, že by Behan ušiel. Lenže prečo potom toľko rozruchu pre nič? Veď do dediny bolo povolaných desiatky policajtov, aj psovodi, či dokonca vrtuľník.

Psovod: Do obce Ostrov pri Piešťanoch prišli Behana hľadať aj policajti so psami. Foto: Plus 1 DEŇ

Na čo bolo celé toto divadlo, keď sa akcia mohla skončiť prostým konštatovaním, že prítomnosť hľadaného na udanom mieste sa nepotvrdila. Hotovo. Postup samotnej polície logicky nahrával úvahám o Behanovej šikovnosti. Nuž a práve odpovede aj na tieto otázky má dať nariadená kontrola.

Podľa našich informácií jej budú musieť svoje postupy vysvetľovať príslušníci z prezidiálneho odboru cieľového pátrania ako i šéfovia policajného pohotovostného útvaru z trnavského krajského riaditeľstva.

Neobsedí

Len pripomeňme, že Ľubomír Behan utiekol z leopoldovskej väznice začiatkom júna, keď bol zaradený na práce na tamojšej strelnici. Využil nepozornosť bacharov, ktorí už medzi tým prišli o prácu. Vo väzení si odpykával trest osem rokov a osem mesiacov za lúpež.

VIDEO Plus 7 Dní