Tip na článok

Viete, aký najlepší darček dostal malý Andrejko Kiska?

Do Vianočného čísla sme pre vás pripravili rozhovor s hlavou štátu. Pýtali sme sa nielen na to, aký darček ho ako dieťa potešil, s kým trávi najkrajší sviatok roka, aký je bežný deň hlavy štátu, - ale aj na politiku a polčas jeho pôsobenia.

Rozhovor prebiehal v príjemnej atmosfére, počas neho prezident Andrej Kiska (53) popíjal čaj. Fotili sme ho priamo v prezidentskom paláci, nielen v jeho pracovni počas rozhovoru, ale ochotne nám zapózoval aj pri vianočnom stromčeku, kde boli pripravené mikulášske balíčky pre deti z detských domovov. Tie si prezident k sebe pozýva pravidelne koncom roka.

A ktorý darček ho teda ako dieťa najviac potešil? „Pamätám si na autodráhu, s ktorou som sa nevedel prestať hrať. A ešte si spomínam, ako otec kúpil v tuzexe kalkulačku. Mal som veľmi rád matematiku, chodil som do matematickej triedy, a tak som stále do toho ťukal a hádal, ako to tá kalkulačka dokáže tak rýchlo spočítať, a snažil sa ju nejak dobehnúť, či náhodou neprídem na to, kde je nejaká zrada. Otec k nej vyrobil špeciálny kryt, lebo v tom čase to bol relatívne drahý darček.“

Celý rozhovor si prečítajte v najnovšom čísle PLUS 7 DNÍ.

VIDEO Plus 7 Dní