Tip na článok
Mikuláš Černák sa priznal k ďalšej mafiánskej vražde. S prokurátorom uzavreli dohodu o vine a treste. Na fotografii so svojim právnikom, Františkom Polákom.

Vinný. Mikuláš Černák sa priznal k vražde mafiána Holuba. Súd mu trest odpustil!

V putách a za prísnych bezpečnostných opatrení priviezli kukláči banskobystrického bosa Mikuláša Černáka na pojednávanie. Tam súd uznal dohodu o vine a treste vo vražde Holuba.

Na doživotie odsúdený Černák sa dohodol s prokurátorom vo vražde Róberta Holuba. „Áno, súhlasím s návrhom dohody o vine a treste. Áno, vzdávam sa práva na verejný proces“, odpovedal Černák na otázky, ktoré sa kladú počas schvaľovacieho procesu dohody o vine a treste.

Eskorta kukláčov priviezla na pojednávanie bosa všetkých bosov Mikuláša Černáka. Foto: Emil Vaško

Keďže je Mikuláš Černák odsúdený na doživotie a Alexander Horváth na 23 rokov, výšky trestov za túto vraždu by nepresahovali ich práve prebiehajúce tresty. Súd teda od súhrnného trestu upustil.

Dvaja mŕtvi

Podľa vyšetrovateľa a jeho vlastnej výpovede vydal Černák v mafiánskom podsvätí ortieľ vraždy nad východoslovenským bosom Holubom. Následne sa ho najatí muži pokúsili zabiť až trikrát. Prvýkrát na benzínovej pumpe v Košiciach, kde strelec minul. Druhýkrát ho samotný Černák vylákal na stretnutie do bratislavského hotela Danube, kde ho najatý vrah Jozef Roháč trafil, ale Holub streľbu prežil.

Čítajte viac:

VIDEO Prokurátorka rozhodla: Mafiáni Kán, Kaštan, Lališ a Bališ za vraždu Bachledu pykať nebudú!

To šťastie už nemal ochrankár východoslovenského bosa Štefan Fabián, ktorý bol na mieste mŕtvy. Zraneného Holuba previezli do nemocnice na Kramáre, kde ho napokon Jozef Roháč zastrelil. Vypálil doňho samopalom 24 rán, štyri priamo do hlavy.

Roháča si podľa slov vyšetrovateľa najali preto, lebo ho Róbert Holub nepoznal. Mikuláš Černák, ktorého nedávno preložili z Ilavskej väznice do Leopoldovskej, sa k plánovaniu vraždy priznal už minulý rok. K presunu do inej väznice sa vyjadril aj po pojednávaní. „Potreboval som zmenu,“ povedal tajuplne.

Na dohodu pristúpil aj Černákov kupmán, Alexander Horváth. Foto: Emil Vaško

Kán a Bališ bez obvinení

Na dohodu o vine a treste pristúpil aj Alexander Horváth, ďalší obvinený v tejto veci, Černákov kumpán. Prokurátor rovnako na dohodu pristúpil. Na vražde sa, podľa slov Mikuláša Černáka, podieľali aj vtedy veľmi blízki ľudia mafiánskemu bosovi, a to šéf bratislavskej skupiny sýkorovcov Róbert Lališ, prezývaný Kýbel, ďalší sýkorovec Ladislav Bališ, Ján Kán, Alojz Kromka, alias Čistič, Ivan Cupper, alias Vincko, Jozef Roháč, alias Potkan, Ladislav Badó, Jurij Fejér alias Malý Rus a Martin Bihári prezývaný Rus.

Proti Bališovi a Kánovi nebolo vo vražde Róberta Holuba vznesené žiadne obvinenie. „Obraz si o tom vytvorte sami, nebudem sa zatiaľ k tomu vyjadrovať. Ale každý vidí, ako to všetko je...,“ vyjadril sa Mikuláš Černák. Černák sedí už 19 rokov. Po 25 rokoch vo väzbe môže požiadať o podmienečné prepustenie.

Čítajte viac:

VIDEO Černákovci a sýkorovci. Najväčšie mafiánske gangy spojila vražda prednostu: Ponuka, ktorá sa neodmieta!

Jeho právnik, František Polák, túto možnosť nevylúčil. „Uvidíme, zo zákona máme právo požiadať o prepustenie, určite sa o to pokúsime, ale ako to dopadne a ako rozhodnú v tejto veci súdy, povedať neviem. Môj klient pomáha odhaľovať činy a vraždy, ktoré sú doteraz nevyriešené, je to prospešná činnosť pre slovenskú justíciu. Zároveň ponúka polícii veľmi cenné mená a tak dopomáha k spravodlivosti. Dúfame, že tieto skutočnosti vezmú súdy na vedomie,“ povedal Polák.

Myslíte si, že bude vyšetrovanie vrážd, ktoré sme vám v seriáli priniesli spravodlivé a že sa pred súd postavia všetci žijúci aktéri týchto mafiánskych popráv? Napíšte nám svoj názor na emailovú adresu [email protected] Traja z vás získajú jedinečné, luxusné, ilustrované vydanie troch slávnych románov Krstný otec. Súťaž trvá do 8. júla!

VIDEO Plus 7 Dní