Petra Vlhová po posledných pretekoch v Špindlerovom Mlýne mala od spokojnosti ďaleko. Ako píše Šport24.sk, v sobotnom slalome si pripísala 4. miesto, v nedeľu skončila až na 13. priečke. Naša lyžiarska hviezda počas prebiehajúcej sezóny po pretekoch už viackrát naznačovala, že sa necíti dobre.

"Občas nie je v živote všetko v poriadku. Neusmievala som sa, lebo som sa necítila dobre. Bojovala som sama so sebou, aj s vecami, ktoré ľudia nevidia. Necítila som sa sama so sebou v poriadku,“ priznala Vlhová po víťazstve, ktoré si pripísala 10. januára v rakúskom Flachau.

Krátku analýzu toho, čo môže byť za výkonnostným trápením olympijskej víťazky, poskytla bývalá česká lyžiarka Eva Kurfürstová. "Všetko nasvedčuje tomu, že nie je v najlepšej pohode. Jej chyby boli naozaj výrazné. Niečo tam nehrá, niečo tam nesedí," začala komentátorka pre televíziu Eurosport.

"Petra mi pripadá štíhlejšia ako predtým. Myslím, že po chorobe, ktorú prekonala počas Vianoc, zhodila pár kíl. Stratila viac svalovej hmoty, ako by bolo zdravé. Aj to môže zohrávať svoju rolu, konkrétne v tom, či máte ťažisko dopredu alebo nie,“ vysvetlila Kurfürstová.

Podľa bývalej lyžiarky sa teda práve neplánovaná zmena postavy mohla podpísať pod Vlhovej slabšie výkony. Petrino trápenie priznal aj jeden z jej trénerov Matej Gemza. "Pre mňa osobne je to ťažké. Veľmi to prežívam a netuším, čím to je. Keby som vedel, zmením to," vyjadril sa.

Ohlasy na Vlhovej neuspokojivý výkon v Špindlerovom Mlýne si prečítajte v GALÉRII.

Petru cez víkend v Česku nečakal v cieli je priateľ Michal Kyselica. Ako píše Šport24.sk, pracovné povinnosti mu neumožňujú s partnerkou pravidelne cestovať na preteky. A tentokrát bol poriadne ďaleko, dokonca na inom kontinente a o zážitky nemal núdzu.

Čo robil Vlhovej priateľ v čase pretekov? Pozrite sa v GALÉRII.