Ani v lete nedajú pokoj. Po rozhovore, kde Richard Sulík hovoril o tom, že sa snažil urovnať vzťahy v koalícii, si pustil pusu na špacír Igor Matovič. Podľa neho totiž Sulík klame. „Richard ma za 2 roky koalície cca 10 krát vážne oslovil s tým, že "Poďme vyhodiť Borisa z koalície", cca 10 krát s tým, že "Na čo nám je v koalícii Remišová?" ... toto boli tie jeho "opakované a preukázateľné kroky na zmiernenie situácie v koalícii" ako tvrdí. V skutočnosti od samého počiatku našej koalície neustále robil systematické a zákerné kroky na jej rozbitie. Mňa nahováral na vyhodenie Borisa a Veroniky. Borisa a Veroniku na vyhodenie mňa,“ napísal na sociálnej sieti minister financií.

Vraj profesionálny rozbíjač

„On to má v sebe. Je to silnejšie ako on. Pred 11 rokmi začal doslova šikanovať a poľovať na Ivetu Radičovú, až kým svoje dielo skazy dosiahol. Nasledovalo 8 ročné peklo mafie ovládajúcej štát a vrcholiace smrťou Jána a Martiny ... len preto, lebo jedno nedocenené a zrejme aj zakomplexované megaego si nedokáže pomôcť. Má to v sebe. Profesionálny rozbíjač vlastnej strany, koalície, iných strán a profipovalač demokratických vlád ... a ako je vidieť aj z tohto príkladu, aj profimanipulátor a klamár. A obchodník,“ tvrdo útočí na Sulíka šéf rezortu financií.

„Odlož hračky“

Nezabudol ani na niekoľko PS. V prvom Sulíka vyzýva, aby odložil hračky a prstom do piesku napísal „Som už veľký, klamať sa nepatrí!“. V druhom mu odkazuje, že je mu ho ľúto a v treťom odhaľuje vieru, že Sulík svoj „egotrip“ ukončí ústupom.

Sulík: Na silácke reči sme mu boli dobrí

Igor Matovič podľa strany SaS opäť potvrdil, že mu nikdy nešlo o zmier, pretože tento človek nedokáže žiť bez nepriateľa a neustáleho konfliktu. „Moja správa adresovaná Igorovi Matovičovi reflektovala snahy Borisa Kollára zastaviť boj proti mafii. V tom čase, po paragrafe 363 pre Vladimíra Pčoliného a chaose v bezpečnostných zložkách, sa Boris Kollár verejne vyjadroval pre odchod Sme rodina z koalície a predčasné voľby. Bolo mi ľúto, keď som videl ako Boris Kollár s Igorom Matovičom zametá. Navrhol som preto Igorovi Matovičovi ústretový krok - zakopať vojnovú sekeru, a tiež som ho uistil o podpore 20 poslancov SaS v prípade, že by sa rozhodol vyprevadiť Borisa Kollára z koalície. Igor Matovič deň po mojej sms vyhlásil, že si musíme položiť otázku, či dokáže koalícia fungovať aj bez Sme rodina. Moju ponuku teda odignoroval a zároveň naše uistenie o podpore využil na silácke reči voči Sme rodina, ktorej dokázal veľkoryso prehliadnuť všeličo, najnovšie aj to, že nehlasovali ani len za vydanie Roberta Fica do rúk spravodlivosti,“ vysvetľuje Sulík. A dodáva, že o správe Igorovi Matovičovi bezprostredne informoval aj premiéra Eduarda Hegera. „Ten mi poďakoval a napísal, že si váži, čo som napísal Igorovi Matovičovi. Klobúk dole, doplnil Eduard Heger,“ uzavrel Sulík.

Status Igora Matoviča nájdete v galérii