Iste nie, pravdepodobne sa iba naplnili jeho slová, že celú záležitosť na neho „našili“ politickí nepriatelia. Štefeka totiž zadržali mesiac a pol pred voľbami kukláči so samopalmi v jeho dome. Môžete si o tom myslieť , čo chcete, ale načasovanie policajného zásahu v dome bývalého smeráka bolo dokonalé.

Kauza skončila

„V decembri minulého roka bolo uznesením generálneho prokurátora uznesenie o vznesení obvinenia voči osobe Štefan Š. zrušené. Aby nedošlo k sťaženiu alebo zmareniu objasnenia alebo vyšetrenia veci, viac informácií nie je možné poskytnúť,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Protikorupčná jednotka zadržala Štefeka 24. septembra 2018 ráno o pol siedmej v jeho dome. Svedkom toho bola jeho  štrnásťročná dcéra a šesťročný syn. Zásah kukláčov bol minimálne nepochopiteľný, pretože Štefeka je možné bežne stretnúť v meste, chodí do práce, zdvíha telefón a  nikde sa neschováva.

Hľadali ho ako zločinca

Niekoľko dní po zadržaní zvolal Štefek tlačovku, na ktorej spolu s manželkou povedali, že im a najmä ich deťom bola spôsobená trauma. „Prečo ma zadržali ako hľadaného zločinca namiesto toho, aby ma predvolali na výsluch,“ pýtal sa Štefek. Nuž, možno aj preto, aby malo predvolebné divadlo na diskreditáciu jeho osoby čo najširšie publikum.

Svoje zadržanie totiž dával priamo do súvisu s blížiacimi sa komunálnymi voľbami. Podozrenie, kto by za jeho zadržaním mohol byť, nekomentoval, ale keďže sa po odchode zo strany SMER -SD, v ktorej šéfoval v okrese a zároveň bol osem rokov zástupcom bývalého primátora Jozefa Dvonča (SMER-SD), stal nepohodlným, nebolo ťažké uhádnuť, kto mu chcel pred voľbami uškodiť. Aspoň tak Štefan Štefek naznačil. 

Nepriama korupcia?

Podľa obvinenia, ktoré vzniesla Národná kriminálna agentúra, chcel konateľ zvolenskej obchodnej spoločnosti Jozef H. dostávať zákazky v Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti v Nitre. Štefek bol v tom čase technicko–investičným riaditeľom tejto spoločnosti. Údajne sa dohodli, že podnikateľ má dať futbalovému klubu FC Nitre, kde Štefek tiež pôsobil, desiatky tisíc eur formou zmluvy o reklame.

„Zmluvou o reklame mal byť úplatok vo výške 36-tisíc eur zakrytý,“ informovala vtedy polícia. Nuž, či sa dajú zmluvou o reklame do futbalu, ktorý, mimochodom, nie je súkromným klubom pána Štefeka, „kúpiť“ zákazky vo vodárňach, je tiež na zamyslenie sa. Isté je, že Štefek vo voľbách na primátora krajského mesta pohorel a skončil tretí. Všetci totiž pozabudli, že kde sa dvaja bijú… vyhráva ten tretí.